Vihmavalingud Türil ja Pärnumaal võtsid loodusõnnetuse mõõtmed

 Vihmavalingud Türil ja Pärnumaal võtsid loodusõnnetuse mõõtmed

Neljapäeval Pärnu külje all ning Türil maha sadanud vihmavee hulk oli nii suur, et ilmateenistuse teatel võib taolist nähtust nimetada juba loodusõnnetuseks.

Pärnu-Sauga ilmajaamas sadas 13. juuni õhtul ühe tunniga 48,7 mm vihma – seda ilmanähtust saab juba nimetada loodusõnnetuseks, kirjutab ilmateenistus viimaste päevade äikeseilmasid selgitavas ülevaates. Pärnu-Saugal esinenud sajust tuli 19 mm vihmavett alla kümne minutiga, mis on 26 protsenti juuni sajunormist.

Lisaks võimsale sajuhulgale lõõtsus Pärnu-Sauga ilmajaama andmetel sealkandis ka tugev tuul, tugevamad iilid ulatusid üle 30 m/s.

Türi ilmajaamas oli 13. juuni hommikul ajavahemikul kella 6-8 sademeid 49,5 mm, mis on 64 protsenti juuni sajunormist. Ka seda sademete summat saab nimetada loodusõnnetuseks. Sarnaselt Pärnu-Sauga ilmajaamaga tuli 19 mm vihmavett vaid kümne minutiga.

Loodusõnnetus on ilmateenistuse lehel toodud definitsiooni järgi erakorralise iseloomuga loodusnähtus, mis seab ohtu elu, tervise, looduskeskkonna või toob kaasa majanduslikku kahju. Loodusnähtusi, mis võivad meid otseselt või kaudselt ohtu seada, on mitmeid – alates tormidest-trombidest ja paduvihmadest kuni kuuma- ja külmalainete, äikese, rahe ja tuisuni.

Loe edasi: ERR

Foto: Anandu Vinod@anandu

Seotud teemad