VIDEO! Otsitakse noorukit, kes varastas Pääsküla kooli õuest pesakiige

 VIDEO! Otsitakse noorukit, kes varastas Pääsküla kooli õuest pesakiige

Otsitakse noorukit, kes varastas Pääsküla kooli õuest pesakiige

Eelmise nädala lõpus varastati Pääsküla kooli territooriumilt laste pesakiik. Juhtunu teeb eriti küüniliseks asjaolu, et ära viidi ajutiselt kooli paigutatud lasteaia Rabarübliku õueatraktsioon.„Viimasel ajal on palju räägitud sellest, et koolide õuealad võiks olla kogukonnale avatud ja ümbruskonna pered saaks neid kasutada. Selle varguse põhjal tekkib õigustatud küsimus, kuidas saame hoida koolide hoove avatud, kui sellised vandaalitsemised ja vargused toimuvad,“ rääkis Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis.

Pääsküla kooli direktor Leena Saag ütles, et turvavideos on näha, kuidas pikemat kasvu kõhna kehaehitusega jalgratta kiivrit ja näomaski kandev nooruk lõhkus kooli piirdeaia ja sõitis seejärel jalgrattaga koolihoovis ringi. Siis kiikus sissetungija lasteaialaste pesakiigel, pärast kiikumist tõstis jalgratta aia taha ning võttis kiige postidelt maha ja viis ära. Veidi aja pärast tuli varas mahajäänud rattale järele ja sõitis sellega ära. Vargus teostati vastu nädalalõppu. „Selge on see, et vääritu teo tegija väga kaugel ei saa elada, kuna aeg, millal ta tuli jalgrattale järele, oli üürike.Seega kui keegi ümbruskonna inimestest märkab pesakiige ilmumist mõnda asumiaeda, andke sellest meile teada. Kõige rohkem soovime, et kiik laste juurde tagasi jõuaks,“ ütles Saag. „Igal juhul on väga kurb, et sellised asjad juhtuvad. Oleme püüdnud hoida kooliterritooriumi avatuna, et kõigil oleks võimalust siia tulla mängima, oleme ehitanud erinevaid atraktsioone. Tahaks küsida, kelle tagant me siis varastame, oma lasteaia- ja kooliõpilaste tagant.“

Pesakiik paigutati kooli hoovialale sügisel, kui Rabarübliku lasteaia kaks rühma lasteaia rekonstrueerimiseks ajutiselt kooli ruumidesse paigutati. Täna esitas politseile avalduse toimunu kohta Rabarübliku lasteaia esindaja.

VIDEO: 2021-04-30 00-01-35 Väljas Hoov C Korpus FD.A1-V2-01

Seotud teemad