banner

Vahvaid tegevusi sügiseks kogu perele

Kas su maja on täis lapsi, kes pakatavad energiast ja tahavad kogu aeg midagi lõbusat teha? Kas otsid ideid, kuidas koos perega kvaliteetaega veeta ja midagi vahvat ette võtta? Võib-olla saame meie aidata… Loe seitset toredat ideed, kuidas sügisel kogu perega lõbusalt aega veeta. Kas oled valmis natuke lõbutsema?

Idee nr 1: Retk metsa

Kui oled sügiseti metsas käinud, siis tead, millest räägime! Kaunis, muutumises loodus kõigi oma intensiivsete värvide, langevate lehtede ja uudishimulike metsloomadega köidavad kindlasti teie tähelepanu. Laste jaoks on see suurepärane võimalus õppida tundma erinevaid metsataimi ja metsloomi ning samuti sulle, sest saad veeta mõne tunni värskes õhus. Ära aga unusta kaitsta peret ja ennast puukide ja muude sarnaste nuhtluste eest.

Idee nr 2: Hooajaväline rannaskäik

Sügisel randaminek on suurepärane mõte, sest sel aastaajal ei ole seal palju rahvast. Muidugi ei lähe te ilmselt merre ujuma, kuid seal on teha ka palju muud. Võite ehitada liivast täiusliku maja, mängida rannavollet või jalgpalli, tunda jalgade all mõnusat märga liiva või mängida koeraga.

Idee nr 3: Vahva päev lõbustuspargis

See idee meeldib su lastele ilmselt kõige rohkem! Päev lõbustuspargis kõigi põnevate atraktsioonide ja sõitudega, hamburgerite, jäätise ja võileibade söömisega – kas on midagi, mida lapsed rohkem armastaksid? Ära aga alahinda lõbustusparkide võimsust; need on ehitatud nii lastele kui ka täiskasvanuile, nii et sa ei pea muretsema: igav sul seal küll ei hakka. Hoia aga lastel kogu aeg silma peal ja ära lase neil liiga palju suhkrut süüa. Vastasel juhul kahetsed sa seda õhtul, kui nad täiesti pööraseks on muutunud.

Idee nr 4: Matk mägedes või niisama kaunis looduses

Aktiivne päev värskes õhus teeb nii keha kui ka vaimuga lausa imet. Soovitame minna väikesele mägimatkale, kui aga mägesid võtta pole, siis lihtsalt kaunisse loodusesse. Mägedes ärge valige liiga rasket matkarada. Nii on lastel ruumi ilusas looduses vabalt ringi liikuda ja ennast tühjaks rahmeldada. Aktiivne päev õues on nii lõbus kui ka kasulik kõigi pereliikmete tervisele. Kaks kärbest ühe hoobiga – see on alati hea valik.

Idee nr 5: Aktiivne päev aias

Kui sa ei taha liiga kaugele minna või kui rahaline seis ei luba hetkel midagi suuremat korraldada, võite alati veeta väga tegusa päeva ka koduaias. Kui lapsed on küllalt vanad, töötavad nad hea meelega erinevate aiatööriistadega ja õpivad taimede ja seemnetega ümber käima. Kui nad aiatööst ära väsivad, võivad nad värskes õhus lendavat taldrikut mängida ja sina vaatad neid, lai rahulolunaeratus näol.

Idee nr 6: Hüpake basseini

Kas on veel meeles, kui vahva oli suvel meres hullata? Seda lõbu võib ju veekeskuses korrata! Lapsed lihtsalt jumaldavad basseine ja vett, nii et neil jätkub huvitavat tegevust mitmeks tunniks. Vahepeal võid sina lamamistoolis lõõgastuda, veidi lugeda või hoopis koos lastega vees pladistada. Kui tahad samal ajal ka trenni teha, katsu mõne basseinipikkuse jagu ujuda. Lapsed järgivad kindlasti innukalt sinu eeskuju…

Idee nr 7: Loominguline päev köögis

Võib-olla vaevad oma pead, mida küll vihmase ilmaga peale hakata… See pole aga mingi probleem! Võid perega toredasti aega veeta ja köögis midagi loomingulist ja põnevat ette võtta. Lastele pakuvad kindlasti huvi erinevad köögitarvikud ja -seadmed ning erinevate toitude meeldivad aroomid. Kui tahad preemiapunkte teenida, küpsetage koos midagi magusat ja nad tahavad kindlasti ka edaspidi sinuga köögis toimetada. Kindlasti soovitame lapsed pärast ka köögi koristamisse kaasata, muidu võid üksi kogu segadust koristades kahetseda, et selle kamba üldse kööki lasid.

Foto: Alberto Casetta

Kommentaarid

kommentaari

Tags Related
You may also like