Vabatahtlikult töölt lahkujatele töötuskindlustushüvitist taas ei tule

 Vabatahtlikult töölt lahkujatele töötuskindlustushüvitist taas ei tule

Vabatahtlikult töölt lahkujatele töötuskindlustushüvitist taas ei tule.

 

Kui sotsiaalministeerium on planeerinud rohkem kui kümme aastat, et ka vabatahtlikult või poolte kokkuleppel töölt lahkujad saaksid õiguse töötukindlustushüvitisele, siis praegu on valitsus plaanist taas loobunud. Samas on jätkuvalt kõigil selliselt töölt lahkujatel võimalik lihtsate skeemidega hüvitist saada – hinnanguliselt võib neid olla viis protsenti.

 

Eestis kehtivate seaduste alusel on inimestel võimalik töötuskindlustushüvitist saada vaid mõnedes olukordades. Selle eelduseks on inimese töö kaotus temast endast mittetulenevatel põhjustel. Olgu selleks tema koondamine, ettevõtte pankrot või ka näiteks tervisest tulenevad põhjused. Kui inimene lahkub töölt poolte kokkuleppel, omal soovil, või ka enda vigade tõttu, siis tal selleks õigust ei teki.

 

Hüvitist makstakse esimese 100 päeva eest kuni poole ulatuses senisest palgast ja seejärel staažist sõltuvalt 80 kuni 260 päeva, 40 protsenti senisest palgast. Vahepeal töö leidmisel maksed loomulikult peatuvad. Süsteem on reaalsuses pisut keerukam ja nüansirohkem, kuid laias laastus on ta Eestis selline.

Loe pikemalt edais: Err.ee

 

Seotud teemad