Uuringud näitavad, et pasta ei tee Sind paksuks, vaid hoopis aitab langetada kaalu!

 Uuringud näitavad, et pasta ei tee Sind paksuks, vaid hoopis aitab langetada kaalu!

Pasta on maailma üks populaarsemaid toite, aga hoolimata sellest on pastal väga kehv maine, kuna sisaldab ohtralt (kurjasid) süsivesikuid. Kui veel lisada rasvane, õline või koorene kaste, siis see teeb pastast väga rammusa toidu, mis ei mõju kehakaalule hästi, vähemalt nii väidavad dietoloogid.

Tundub, et dietoloogid eksisid ja kõikidel pastasõpradel on põhjust rõõmustada, sest pasta mitte ei tõsta, vaid hoopis langetab kehakaalu, vähemalt nii selgub äsja avaldatud uuringust. Uuring viidi läbi Itaalias, mille raames kasutati üle 20 000 hea tervisega inimese andmeid.

Selgus, et spagettide, nuudlite ja makaronide söömine ei põhjusta kaalutõusu, vaid tegelikult olukord on hoopis vastupidine: pasta tarbimine aitab langetada kehakaalu, vähemalt seda väidab uuringu autor George Pounis.

«Inimesed, kes tahavad langetada kehakaalu, eemaldavad sageli menüüst pasta. Aga meie andmed näitavad, et see on viga,» kinnitab autor oma uuringut. «See on liiga hea, et olla tõsi, eks?», lisab ta.

Loomulikult on ka väike konks. Autorite sõnul ei tõsta pasta kehakaalu, kui seda tarbitakse koos kala, oliiviõli, köögiviljade, küüslaugu või mõne muu madala kalorsusega kastmete, lisandite või maitseainetega. Kui aga lisada erinevaid rasvaseid ja rammusaid kastmeid, siis selline pasta toetab pigem kaalutõusu ning need, kes soovivad nautida pastat ja samas kaotada lisakilosid, peaksid eelmainitud suure kalorsusega kastmeid ja lisandeid vältima.

Iseenesest mõistetavalt tuleb tähelepanu pöörata ka kogustele ning päevas ei tohiks süüa üle ühe taldriku või kausi pastat. Uuringus osalejatel oli pasta igapäevases menüüs, aga seda ei tarbitud ka liiga tihti ega suurtes kogustes.

Lisaks paljud varasemad uuringud on näidanud, et erinevad Vahemere dieedid, kus pannakse palju rõhku puuviljadele, köögiviljadele ja täisteratoodetele, on ühed tervislikumad dieedid maailmas. Aga siiani ei oldud kordagi süviti uuritud pastat ja kui suur roll on pastal Vahemere dieetidest tuleneval kaalukaotusel. Nüüd siis on esimesed tulemused olemas.

Seotud teemad