Tööandjad viirusest: töötajate kojujäämist kergekäeliselt lubada ei saa

 Tööandjad viirusest: töötajate kojujäämist kergekäeliselt lubada ei saa

Tööandjate arvates oleks vajalik riigiga kokku leppida, kuidas fikseeritakse töölt puudumine ja kes kompenseerib kulud.

 

„Paljudes töökohtades rakendatakse painduvat tööaega. Seega teatud sektorid saavad mõnda aega kenasti hakkama, kui töötaja teeb kaugtööd. Kuid töökohtades, kus inimene peab olema kohal, võib see tähendada kas osalist või täielikku töö seiskumist,” ütles Eesti kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Palts. „Olukorras, kus töö täielikult seiskub, on keeruline mistahes ettevõtjal.”

Viiruse Euroopasse jõudmine oli tegelikult ette teada ja on loogiline, et nüüd hakkavad inimesed haiguse pärast rohkem hirmu tundma.

 

„Praegu pole veel näha põhjuseid, miks töötajad peaksid massiliselt koju jääma. Seda ei saa ka kergekäeliselt lubada, sest kannatada saavad nii tavapärane majandustegevus kui ka avalikud teenused. Kui nüüd riik otsustab, et nähtavate sümptomiteta töötajad võivad koju jääda, tuleks see protseduur, ajaraam ja rahastamine selgelt kokku leppida,” nentis Aas. „Muu hulgas tuleb kokku leppida, kuidas fikseeritakse töölt puudumine ja kes kompenseerib kulud.

Haigekassa selgitab, et kuna riigis ei ole välja kuulutatud karantiini, siis kehtib hetkel endiselt tavapärane haiguslehe hüvitamise kord – tööandja alates 4. päevast ja haigekassa edasi alates 9. päevast. Karantiini/eriolukorra väljakuulutamisega saavad arstid välja kirjutada ka karantiini haiguslehti, mille alusel hüvitaks haigekassa 7 päeva järjest.

Loe pikemalt:Delfi.ee

Seotud teemad