Terviseamet: Eestis on esimese süsti saanutest koroonasse haigestunud 723 inimese

 Terviseamet: Eestis on esimese süsti saanutest  koroonasse haigestunud 723 inimese

Terviseameti hinnangul on praeguseks kogutud statistika alusel kõik Eestis kasutusel olevad vaktsiinid efektiivsed. Enamjaolt on pärast vaktsineerimist koroonasse jäädud põhjusel, et kaitsepookimisest on möödunud liiga lühike aeg ja pole tekkinud antikehi.

 

 

Terviseametile on tänaseks teada 723 juhtumit, kus esimese vaktsiinidoosi saanud inimene on siiski jäänud koroonasse. Arvestades, et vaid ühe doosiga on praeguseks vaktsineeritud ligi 160 000 inimest, peab terviseamet vaktsiinide efektiivsust väga heaks.

 

 

 

Vaktsiinid ei tagagi samas kohest kaitset kuna immuunsüsteem vajab aega 7 kuni 15 päeva kaitse kujundamiseks.

 

 

“Kuna see viirus on niivõrd levinud praegu, siis kindlasti on neid inimesi, kes haigestuvad pärast esimest doosi, sest ei saagi eeldada, et pärast esimest doosi oleks immuunsus sellisel tasemel, et  kaitseks haiguse eest,” lausus ravimiameti ohutusjärelevalvebüroo juhataja Maia Uusküla.

 

 

Uusküla sõnul on ravimiametisse helisatud teada antud ka sellistest juhtudest, et samal päeval vaktsiini saanud inimene on järgmisel päeval haigestunud. “Ja et ülehomme tegin testi, et kas ma sain nüüd vaktsiinist selle viiruse. Võib-olla ta sai selle juba mitu päeva varem,” lausus Uusküla.

Loe edasi SIIT

Allikas. Err.ee

Seotud teemad