Teadusnõukoda: Koolid tuleb avada nii kiiresti, kui võimalik.

 Teadusnõukoda: Koolid tuleb avada nii kiiresti, kui võimalik.

Teadusnõukoda: Koolid tuleb avada nii kiiresti, kui võimalik.

Teadusnõukoja juht Irja Lutsar ütles, et nõukoda kordab juba eelmisel nädalal valitsusele esitatud soovitust avada esimeses järjekorras koolid.

“Jah, enam-vähem see sama soovitus on jäänud. /—/ Teadusnõukoja soovitus on, et kuna koolide avamist ei ole enam kuhugi edasi lükata – koolivaheaeg tuleb varsti peale – siis seetõttu võiks koolid avada kõigepealt ja siis astmeliselt teised asjad,” ütles Lutsar teisipäeval ERR-ile.

Küsimusele, mis kuupäevast – kas 10. maist või 17. maist – teadusnõukoda räägib, vastas Lutsar, et seda ei nimetatud.

“Me ei pakkunud välja kuupäeva, aga ütlesime, et seda võiks teha nii kiiresti kui võimalik ja seda 50-protsendilise täituvusega, mis haridusministeeriumil juba ka plaanis oli,” rääkis professor.

Tema sõnul saavad koolid ise valida, kuidas nad 50-protsendilise täituvuse tagavad. “Võib-olla väiksemates koolides on nagunii juba 50-protsendiline täituvus ja keegi ei peagi koduõppele jääma,” lisas Lutsar.

Samas tuleb endisel järgida muid vuiiruse ohjeldamise meetmeid nagu hea ventilatsioon, maskide kandmine ja õpetajate vaktsineerimine, lisas ta.

Lutsar tõi ka esile selle, et nakatumise langus ei ole enam nii kiire nagu see eelmistel nädalatel oli. Kui sel nädalal langes viirus üheksa protsenti eelmise nädalaga võrreldes, siis varasemalt oli see 20 protsendi ümber. “Seda arvestades hakkab meil nakkuskordaja R krediit otsa saama,” tõdes ta.

Uudis on täiendamisel.

Allikas. Err.ee

Seotud teemad