banner

Täna kell 9.00 algab Euroopa Parlamendi valimiste eelhääletamine.

Neljapäeval algab Euroopa Parlamendi valimiste eelhääletamine, valimisteenistus avab selleks üle Eesti 25 valimisjaoskonda ning samuti algab neljapäeval elektrooniline hääletamine.

“Valija jaoks ei ole midagi teistmoodi. Valija hääletab täpselt samadel alustel ja samade põhimõtete järgi nagu ka riigikogu valimistel ehk ta saab hääletada eelhääletamise ajal nii valimisjaoskonnas kui ka elektrooniliselt seitsme päeva jooksul,” rääkis valimisteenistuse juht Priit Vinkel ERR-ile.

Euroopa Parlamendi valimiste eelhääletamine algab neljapäeval 16. mail ja kestab kuni 22. maini. Eelhääletamiseks avatud 25 jaoskonnast kaheksa on Tallinnas, neli Tartus ja ülejäänud maakonnakeskustes igaühes üks.

Esimesed neli päeva ehk 16.-19. maini toimub eelhääletamine maakonnakeskustes riigi valimisteenistuse määratud jaoskonnas. Jaoskonnad avatakse kell 12 ja suletakse kell 20. Alates 20. maist kuni 22. maini toimub eelhääletamine kõigis valimisjaoskondades samuti keskpäevast kuni kaheksani õhtul. Kokku avatakse Eestis 444 valimisjaoskonda.

Jaoskondade täpsemad asukohad leiab riigi valimisteenistuse veebilehelt https://www.valimised.ee/et/euroopa-parlament-2019/maakonnakeskuste-valimisjaoskonnad.

Elektrooniliselt saab hääletada aadressil www.valimised.ee ööpäevaringselt kuni 22. mai kella 18-ni

Loe edasi: Err.ee

Kommentaarid

kommentaari

Tags Related
You may also like