Tallinn viib koolide vanemad klassid osaliselt distantsõppele.

 Tallinn viib koolide vanemad klassid osaliselt distantsõppele.

Tallinn viib koolide vanemad klassid osaliselt distantsõppele.

 

Tallinna linnavalitsus otsustas koroonaolukorra tõttu hakata rakendama pealinna koolide vanemates klassides osaliselt distantsõpet.

Tallinnasse lisandus ööpäevaga 11 haigusjuhtumit. Nakatumisnäitaja on Tallinnas kerkinud 31,5-ni 100 000 elaniku kohta kahe nädala jooksul. Selle valguses otsustas linnavalitsus hakata linnas rakendama nn kollast stsenaariumit, mis muuhulgas tähendab vanemates kooliastmetes osaliselt distantsõppele minekut.

 

 

Linnapea Mihhail Kõlvart ütles, et olukord pealinnas teeb teda murelikuks, sest kevadel, kui kuulutati välja eriolukord, oli nakatumisnäitaja vaid 4,5 haigestunut 100 000 kohta. Tema hinnangul on viiruse teine laine kohal.

 

 

“Ma loodan, et kõik saavad aru, et me peame tegema kõik selleks, et elu pausile mitte panna, et piiranguid oleks minimaalselt vähe. Aga et see õnnestuks, peaksime juba praegu rakendama ennetusmeetmeid, tegelema profülaktikaga. Me ei pea ootama, kui nakkusnäitaja kasvab veel suureks, selleks et linnaasutused saaksid funktsioneerida. Veel suurem on huvi haridusasutuste vastu, ennetusmeetmeid tuleb rakendada juba praegu,” ütles Kõlvart.

Linnapea ütles, et mõningaid meetmeid tuleb rakendada juba kollase stsenaariumi järgi ja alustada tuleb haridusasutustest. Mõned koolid rakendavad juba praegu vabatahtlikult meetmeid, mis on kirjeldatud kollases stsenaariumis.

Tallinn hakkab tsentraalselt rakendama koolides hajutamist ja osalist distantsõpet, millega alustatakse reeglina alates 8. klassist, ent see sõltub koolihoonete eripärast ka.

Linnavalitsus rakendab ennetavate meetmetena koolides õppetööd võimalusel koduklassi põhiselt, ent teises ja kolmandas kooliastmes ning gümnaasiumis rakendatakse ka osaliselt distantsõpet, on kirjas haridusameti ennetavate meetmete juhendis koolidele.

Loe pikemalt:  Err.ee

 

Seotud teemad