Tallink: Nüüd peavad Eesti ja Soome kokku leppima töörände ja turismi tingimused

 Tallink: Nüüd peavad Eesti ja Soome kokku leppima töörände ja turismi tingimused

Tallink ootab valitsuselt ennekõike otsuseid, mis seonduvad reisimise lubamisega. Vajalik on riikide vahel kokku leppida, millistel tingimustel on võimalik Eesti ja Soome vahel avada tööränne. Samuti on tähtis selgusele jõuda, kuna ja millistel tingimustel avaneb vaba turism. Kui need otsused tehtud on Tallink koheselt valmis ka reisijaid teenindama.

Positiivne on digitaalse vaktsiinitõendi teke. Nüüd on vaja riikide koostöös sisustada, mida see reisijale annab. Eesti riik on teinud otsuse, et vaktsineeritud inimene saab siseneda Eestisse ilma isolatsiooni kohustuseta. See on hea.Meie hinnangul oleks mõistlik täpsustada, et see kehtib peale esimese doosi saamist. Kui sarnane selgus tuleb ka Soome riigi poolt, siis saab reisimine järk-järgult hakata taastuma.

Nädal tagasi hakkas Tallink koostöös ettevõttega Farmatar pakkuma Tallinn-Helsingi liinil süstiklaevade Star ja Megastar pardal reisivatele klientidele koroonaviiruse antigeeni kiirtestimist igapäevaselt ning kõikidel väljumistel.

Reisimine peab keerulisel ajal olema võimalikult mugav. Omalt poolt andsime klientidele võimaluse kasutada meresõiduaega ka sertifikaadiga testi tegemiseks. See võib olla vajalik Eestisse või Soome sisenemiseks või reisimiseks mujale. Tallinki laevadel on testi tegemise hind 39 eurot, mis on teadaolevalt soodsaim testimise võimalus Soomes ja Eestis.

Allikas. EPL 

Seotud teemad