TÄHELEPANU, PENSIONÄRID! Riik kontrollib sel nädalal teid.

 TÄHELEPANU, PENSIONÄRID! Riik kontrollib sel nädalal teid.

Valitsus teatas täna, et viib sel nädalal läbi ulatusliku pensionäride baretiantennide vastuvõtusignaali kontrolli. Teste tehakse selleks, et järgmistel vaktsiinitalgutel teha pensionäridele juba otsekommunikatsiooni.

 

Valitsuse teatel viiakse baretiantennide teste läbi terve nädalavahetuse jooksul ja testimise hetkel baretti kandva pensionäri elu kuidagi otseselt ohus pole.

 

 

Kaaluti piitsa ja präänikut

“Tuleb kahjuks tunnistada, et meie esimene massvaktsineerimine või siis nn vaktsiinitalgud ei läinud nii, nagu olime planeerinud, sest kohale tuli häbematult vähe riskigrupis olevaid pensionäre,” nentis terviseminister Tanel Kiik. “Seega tuli midagi muuta ja kardinaalselt.”

 

 

Terviseminister Tanel Kiige sõnul oli laual mitmeid lahendusi, kuidas rohkem pensionäre vaktsineerima saada.

“Kaalusime näiteks seda, et võtta pensionit vähemaks neil, kes ei tule. Või siis ühistranspordi tasuliseks muutmist. Aga laual oli näiteks ka pakkuda vaktsineeritutele pikemat Õnne 13 osasid või tasuta Barbarissi komme,” kommenteeris Kiik.

 

 

“Ükski neist lahendustest ei tundunud siiski piisavalt efektiivne.”

 

Lihtne tehniline lahendus

“Lõpuks jõudsime ikkagi järeldusele, et kasutusele tuleb võtta seni pikalt jõude seisnud Seeniorite Elektrooniline Mõjutussüsteem (SEM) ning lisada sinna juurde nn präänik, näiteks pakkuda mingit pensionäridele ahvatlevat asja tasuta,” märkis Kiik.

 

 

„Seeniorite elektroonilise mõjutussüsteemi tööpõhimõte on tegelikult väga lihtne – Terviseameti peakontorist saadetakse signaal satelliidile, kes põrgatab selle tagasi maa peale. Kõik pensionärid, kes barette kannavad, hakkavad käituma täpselt meie programmi sisestatud käskude järgi,“ selgitas Kiik mõjutussüsteemi tööpõhimõtet.

 

Loe edasi SIIT

Allikas.  https://lugejakiri.ee/

Seotud teemad