Sümptomiteta lähikontaktsed peaksid koroonatesti tegema.

 Sümptomiteta lähikontaktsed peaksid koroonatesti tegema.

Eestis on koroonaviirus hakanud paljudel juhtudel levima ilma sümptomiteta. Ainus viis viiruse levikule piir panna on minna lähikontaktsena testima ka juhul, kui haigussümptomeid ei avaldu, leiab viroloogiaprofessor Irja Lutsar.

 

Lisaks koroonapositiivsete arvu kasvule on Eestis hakanud kasvama ka positiivsete testide osakaal – nüüdseks on see juba 4,7 protsenti. Rahvusvaheliselt peetakse olukorda heaks, kui positiivsete testide osakaal jääb alla kolme protsendi.

 

“See näitab, et kuskil on palju asümptomaatilisi või väheste sümptomitega nakatunuid, keda me kätte ei saa,” kommenteeris Vikerraadio saates “Uudis+” Eesti positiivsete protsenti viroloogiaprofessor Irja Lutsar. “Kogu Eesti ulatuses see neli protsenti ei ole ka veel hull, aga kui vaatame piirkondlikult, siis mõnedes piirkondades, ennekõike Ida-Virumaal, on protsenti olnud mitu nädalat üle kolme protsendi iga päev.”

 

Sümptomivaba läbipõdemine

Lutsar näeb ainsa lahendusena viiruselevikut kontrolli alla saada järjest laialdasemas testimises, ent seda peab tegema sihitatult.

“Ilmselt on meie võti testimine-testimine-testimine. Kui me neid positiivseid leida tahame, siis need on pigem nende lähikontaktsete hulgas,” ütles Lutsar

Loe edasi  SIIT

Seotud teemad