Suhte intiimsuse 5 etappi

Suhte intiimsuse 5 etappi

Kõik on omal nahal kogenud, kuidas suhted ei jää kunagi täpselt samaks, aja jooksul need arenevad või halvenevad, sundides meid uue olukorraga kohanema. Kas tahaksid teada, millises etapis on sinu praegune suhe?


Kõik on omal nahal kogenud, kuidas suhted ei jää kunagi täpselt samaks, aja jooksul need arenevad või halvenevad, sundides meid uue olukorraga kohanema. Kas tahaksid teada, millises etapis on sinu praegune suhe?

Esimene etapp: armumine

Kõik suhted algavad armumisega. Kõik on väga põnev, värske, huvitav ja positiivses mõttes pinget pakkuv. Sinu kaaslane (või tulevane kaaslane) on sinu jaoks alles täielik saladus ja sa ei taha muud kui seda saladust tundma õppida. Su mõtted keerlevad kogu aeg vast leitud huviobjekti ümber ja sa tahad olla temaga koos nii palju kui võimalik.

Mis toimub organismis armumise etapis?

Armumise ajal on dopamiini tase organismis n-ö laes, tekitades pidevalt püsiva eufooriatunde, mis tõstab tuju ja tekitab tugeva soovi intiimsuse järele selle erilise inimesega. Teisisõnu muudab armumine meid nii õnnelikuks kui ka himuraks. Sellist mõju on võimatu vältida, sest see on loomulik reaktsioon, kui kohtame kedagi kütkestavat.


Teine etapp: vastamisi tegelikkusega

Vaatamata mõlema asjaosalise ühistele pingutustele ei kesta armumine kunagi väga kaua. Armumist juhivad kehas toimuvad biokeemilised protsessid ja seega on selle seisundi möödumine paratamatu. Armumise tunde hääbudes hakkab tegelikkus üha sagedamini endast märku andma.

Milline see tegelikkus siis on?

Võrreldes armumisega on tegelikkusega silmitsi seismine palju šokeerivam. Sa hakkad märkama esimesi vigu tema juures ja teed pingutusi nende aktsepteerimiseks. Teie vastastikused tunded on endiselt teie suhte keskpunkt, kuid järk-järgult tunduvad üha enamad asjad ebatäiuslikud. Argipäev hakkab peale suruma ja teist kahest sõltub, kas teie ühine elu hakkab kulgema õiges suunas.

Kolmas etapp: jahtumine või matmine

Suhte kolmandas etapis on see, millest kõik alguse sai – teie omavaheline side – kõrvale tõrjutud ja elu pressib vägisi peale. Isiklikud ja tööalased kohustused, ülesanded, toimetused, finantsplaneerimine ja muu selline kallutab fookuse teie kahe pealt kõrvale ning sunnib suurema osa ajast argielu askeldustega tegelema. Kolmandas etapis maetakse teie tunded, sest tegeletakse igapäevaste asjadega.

Tagajärjed ja võimalikud lahendused

Jahtumise või tunnete matmise etappi iseloomustavad sellised küsimused nagu kus me elama hakkame, kas meil on selleks piisavalt raha, millal ma küll pesu pesta jõuan, miks ämm mulle nii närvidele käib? Ja nii edasi. Kuigi mõnikord on hea selliseid küsimusi esitada, sest need aitavad elu korraldada, võivad need olla aga väga ohtlikud sügavale ühendusele, millest teie suhe algas. Tähtis on ennast argielu reaalsusest aeg-ajalt välja lülitada ja pühendada mõned tunnid, et olla taas vaid teineteisega.

Neljas etapp: tunnete taas pinnale kerkimine

Pärast väga nõudlikku matmise etappi saabub tavaliselt suhtesse värskuse puhang, mida eksperdid nimetavad tunnete taas pinnale kerkimiseks. See tähendab, et adud äkitselt jälle oma tõelisi tundeid kaaslase vastu. See tähendab, et sa hellitad teda hoolega, sest mõistad, kui võrratu ta on ja kui palju teda armastad.


Mis tunded taas pinnale kergitab?

Kui oled parajasti veidi tüütus matmise faasis, pead endalt küsima, mida pead tegema, et liikuda edasi järgmisse etappi, kus sina ja su partner leiate taas rohkem aega teineteise eest hoolitsemiseks. Probleem on aga selles, et tunnete taaspuhkemist ei ole peaaegu kunagi võimalik tahtlikult tekitada. See juhtub tavaliselt iseenesest pärast mõnd intensiivset või olulist sündmust, näiteks pärast võrratut armuööd, ootamatut juhtumit, nagu õnnetus või surm perekonnas, või muude ümbruses toimuvate muutuste järel.

Viies etapp: armastus

Tavaelus kipume kasutama sõna „armastus” liiga tihti ja liiga kergekäeliselt. Mitte iga suhe ei pruugi tähendada armastust, olgu see nii pikaajaline ja intensiivne kui tahes. Tõeline armastus on alles romantilise suhte viimane etapp. See on faas, mis toob suhtesse vaikse rahulolutunde, kuigi on selge, et mõned asjad ei ole (ega saa kunagi olema) täiuslikud. Armastus on aktsepteerimise etapp, kus sa mõistad, et su suhe on ühel või teisel viisil sinu elu keskpunkt.

Armastuseni jõudmise eelised

Kuigi mõne jaoks tähendab armastus kohanemist inimesega, kellega oma elu jagad, on see tegelikult palju rohkemat. See on alatine ühendus kahe inimese vahel ja seda on raske lõhkuda. Armastus toob tavaliselt kaasa ka elu parima seksi. See ei pruugi olla metsik tulise kire palavikuline jagamine, mida me kõik tunneme armumise etapist, kuid see on kindlasti intiimsem, tõelisem, sügavam ja usaldavam kui kunagi varem.

Foto: Octavio Fossatti@enriq_b312


Elulife

Seotud teemad