banner

Suguhaiguste arst: nutisõltuvus on suguhaiguste levikule kaasa aidanud

Eelmisel nädalal külastasid Eestit juhtivad suguhaiguste arstid kogu maailmast. Nende seas ka 40-aastase karjääriga doktor Peter Greenhouse, kelle karjäär algas hoopis koomikuna.

“Tegelikult olen endine koomik, aga kavatsen sellega uuesti alustada. On nii palju imetabaselt naljakat, mida rääkida seksist ja seksuaaltervisest. Nii mõistetaks seda paremini kui väga rangel ja formaalsel moel. Infot saab edastada mitmel viisil. Panna inimesed mõtlema, kui nad samal ajal naeravad, ja siis korraga taipavad, et mõte võis olla päris oluline,” rääkis Greenhouse “Ringvaatele”.

Ehkki nalja võib teha, on olukord tegelikult nutune. “Kõigisse sugulisel teel levivatesse haigustesse nakatumine kasvab oluliselt.” Säärase tõusu põhjus on moodne sõltuvus.

“Mõtleme, kuidas käisid inimesed kohtamas enne nutitelefonide aega. Sa pidid kellegagi päriselt kohtuma. Või vahest kasutad arvutit ja lähed Facebooki. Facebook võimaldab sul kohtuda, või nagu öeldakse – lausa hullata – kellegagi, kellega kooli ajal oleks peaaegu seksiks läinud. Enne seda tuli inimestega päriselt kohtuda. See oli piinlik,” selgitas ta.

Allikas. https://menu.err.ee

Foto: ROBIN WORRALL

Kommentaarid

kommentaari

Tags Related
You may also like