SKANDAAL: J.Ratas ei läinud vaktsineerima, kuna AstraZenecaga on seotud trombide tekkega. Tema vabandus, pole minu vanusegrupp, las teised lähevad.

 SKANDAAL: J.Ratas ei läinud vaktsineerima, kuna AstraZenecaga on seotud trombide tekkega. Tema vabandus, pole minu vanusegrupp, las teised lähevad.

Ida-Tallinna Keskhaigla oli tipp-poliitikuile lubanud, et neid poogitakse täna Pfizeri vaktsiiniga. Sekkuma pidi riigikantselei. AstraZenecast kuuldes loobus hoobilt süstist Jüri Ratas.

 

Veel pühapäeva õhtul oli Jüri Ratas kindel vaktsineerija. „Samuti kavatsen kasutada mulle kui riigikogu liikmele lubatud COVID-19 vastast kaitsesüsti – tuleval teisipäeval Ida-Tallinna Keskhaiglas,” kirjutas ta sotsiaalmeedias.

 

Loe ka:  KUUM: Euroopa Ravimiamet: AstraZeneca (Vaxzevria)) vaktsiin on seotud trombide tekkega.

 

 

“Otsustasin, et lähen siis, kui tuleb minu vanusegrupi vaktsineerimine,” vastas Ratas, viidates lisaks ka konsulteerimisele perearstiga.

Tegelikult eelnes Ratase otsusele hoopis omapärasem sündmuste käik.

 

 

Delfi allikate kohaselt oli Ralf Allikvee juhitav ITK saatnud ligemale paarikümnele seni veel vaktsineerimata riigikogu liikmele teate, et nende väljavalitud päeval ehk täna süstitakse Pfizeri vaktsiini.

 

 

Lubadus kehtiski kuni eile õhtuni, mil asjasse sekkus riigikantselei. Vaktsiini vahetusest pooljuhuslikult teada saanud Stenbocki maja saatis seepeale ITK juhtkonnale kirja: valitsuse 12. märtsi otsusega kuuluvad poliitikud ja tippametnikud vaktsineerimisele AstraZenecaga. Seda põhjusel, et tõsta AstraZeneca vaktsiini avalikku usaldusväärsust. Erandid on lubatud ainult juhul, kui seda näeb ette konkreetse poliitiku perearst.

 

Loe pikemalt edasi SIIT

Allikas. Delfi.ee

Seotud teemad