banner

Salenemine kavitatsiooni ehk mittekirurgilise rasvaimu abil

Nendel, kes järgisid õigeid toitumissoovitusi ja tegid trenni, sellega muidugi probleeme pole. Sellised inimesed on väga varmad riideid seljast võtma ja näitama, kui tublid ja usinad nad on olnud. Kuid asi on sootuks teistsugune nende jaoks, kes aasta läbi laisad olid. Nemad otsivad nüüd meeleheitlikult kiiret lahendust, mis aitaks neil end ujumisriietes paremini tunda. Vahest kuulud ka sina nende hulka?

Kas tõesti on olemas võimalus saada kiiresti lahti liigsest rasvast?

Tõepoolest, pakutakse paljutõotavat lahendust, mida nimetatakse kavitatsiooniks. Selle teine nimetus on mittekirurgiline rasvaimu. Paljud on seda proovinud ja vastukaja on seinast seina. Selles artiklis kirjeldame kavitatsiooni protseduuri, kuidas see käib ja kuidas see kehale mõjub.

Mis on kavitatsioon?

Kavitatsioon on madala sagedusega ultraheli vibratsioon. Praktikas tähendab see teatud liiki vibratsiooni, mis tungib nahaalustesse kudedesse, kus see n-ö lõhub rasvarakke. Seadmed on töötatud välja nii, et vibratsioon tungib üksnes rasvkoeni, kuid mitte sellest kaugemale, nii et ei tarvitse muretseda, et protseduur mõjutab teisi organeid, veresooni või teisi kudesid.

Kavitatsioon on väga täpne ja üsna ohutu protseduur.

Lõhutud rasvarakud talletatakse lümfisüsteemis, kust need tuleb kõrvaldada. Ja seda on võimalik teha üksnes füüsilise tegevuse abil. Kui sa seda ei tee, jäävad rasvarakud lümfisüsteemi, kust nad tuleb ikkagi eemaldada. Ning ainus viis neid lümfisüsteemist kõrvaldada on füüsiline aktiivsus. Kui seda ei tehta, hakkavad rasvarakud organismis uuesti „kuhjuma”. Ja nad võivad ilmuda ka uutesse kohtadesse!

Pärast kavitatsiooni protseduuri tuleb vähemalt tund aega trenni teha.

Peale selle peab pärast protseduuri jooma palju vett, kuna just siis vajab organism seda kõige rohkem.

Kuidas kavitatsiooni protseduur välja näeb?

Kavitatsiooni tehakse tavaliselt kosmeetikasalongis, järgides järgmist protseduuri: •    Salongi tulles vestled sa kõigepealt kvalifitseeritud töötajaga ja ütled talle, milline kehaosa valmistab sulle kõige rohkem muret ja vajab kavitatsiooni protseduuri tegemist. Tavaliselt on tegemist kõhu, tuharate, jalgade või käsivartega. •    Seejärel kõnealune kehaosa mõõdetakse ja määritakse kokku geeliga, mis on üsna sarnane sellega, mida kasutatakse tavalise ultraheliprotseduuri ajal. •    Pärast seda heidad protseduurilauale ja kosmeetik hakkab ette valmistatud kehaosa rasvarakke lõhkuva ultraheliaparaadiga siluma. Kasutada võidakse eri sagedusega ultraheli. Mõni protseduuri puhul kasutatakse ka vaakumit, mis mõjub rasvarakkudele isegi kiiremini, kuid selline töötlus on pisut valusam. •    Teraapia kestab kokku 45 minutit. •    Pärast teraapiat mõõdetakse muret teinud kehaosa uuesti üle. Tavaliselt kahanevad mõõdud 1–5 cm, sõltuvalt inimese vanusest ja tema füüsilisest seisukorrast. Ülekaalulistel inimestel võtab tulemuse saavutamine kauem aega, sest rasvarakud on kangekaelsemad, seetõttu vähenevad ka teatud kehaosade mõõdud aeglasemalt. Rasv põleb aeglasemalt ka aktiivselt sportivatel inimestel võrreldes nendega, kes ei ole kunagi trenni teinud.

Kas kavitatsioonil ei ole tõesti kõrvalmõju?

Dermatoloogid ja paljud eksperdid väidavad, et kavitatsioonil ei tohiks olla mingeid kõrvaltoimeid ega halbu tagajärgi, kuid see ei pruugi olla täiesti tõsi. On neid, kes on öelnud, et nende nahk punetas pärast protseduuri, nad tundsid iiveldust ja janu. Kõigist sellistest sümptomitest saab lahti, kui juua piisavalt vedelikku. Pealegi kaovad sellised kaasnähud tavaliselt mõne tunni jooksul.

Palju hullem on, kui kavitatsiooniga liiale lähete.

Protseduuri ei tohi teha sagedamini kui kord nädalas. Just seetõttu on kavitatsioon mõnes riigis keelatud. On teateid naistest, kes külastavad erinevaid salonge, et teha protseduur läbi lausa iga päev. Kuid see on väga ohtlik, sest toiming on väga koormav maksale, neerudele ja sapipõiele.

Kavitatsiooniga liialdamine võib põhjustada raskeid tagajärgi, mis on palju hullemad kui liigne rasv.

Pea meeles, et liigne rasv ei kogunenud üleöö, nii et võimatu on loota, et see nii kiiresti kaoks. Tervislikum on vabaneda sellest tasapisi.

Kavitatsiooni ei tohiks kindlasti kasutada

•    need, kellel on mõni maksa-, südame- või neeruhaigus; •    need, kellel on südamestimulaator; •    rasedad naised ja rinnaga toitvad emad; •    need, kellel on nahaallergia või kes põevad epilepsiat.

Millal on õige aeg otsustada kavitatsiooni kasuks?

Tingimata tuleks endale teadvustada, et kavitatsioon ei ole võlurohi, mis aitab imeväel saada unistuste figuuri. Vastupidi, kavitatsioon on kõigest tööriist, millest on abi koos teiste, juba traditsiooniliste kaalu langetamise meetoditega. Peamine on aru saada, et ilma raske töö ja loobumisteta on keeruline saavutada mis tahes eesmärki.

Kõige tähtsam on toituda õigesti ja teha regulaarselt trenni – alles siis võib mõelda kavitatsioonile.

Lisaks tuleb veel rõhutada, et nagu juba öeldud, on vaja trenni teha kohe pärast kavitatsiooniteraapiat, muidu pole sellest erilist kasu.

Kõigepealt jõudke kindlale otsusele

Parim on otsustada kavitatsiooni kasuks siis, kui olete tõesti kindlalt otsustanud, et teete soovitud tulemuste saavutamiseks kõik, mis võimalik. See tähendab, et olete valmis loobuma kõikidest oma kahjulikest harjumustest. Sellistest harjumustest nagu vale toitumine, liigne laiskus ja paljud teised. Niisuguse meelestatuse abil saavutatud tulemused on tõepoolest püsivad. Veelgi enam, sel moel saate ka sellest uuest protseduurist täit kasu. Oleks ju kahju raisata raha millelegi, mis ei anna soovitud tulemust. Pead teadma, et kavitatsioon on küllalt kallis protseduur, mida tänapäeval ei saa endale lubada just paljud inimesed.

Seepärast peaksidki selle kasuks otsustama siis, kui see on tõesti vajalik!

Foto: Jennifer Burk

Kommentaarid

kommentaari

Tags Related
You may also like