banner

Püsisuhte 7 uskumatut eelist

vallalised on.

Pole eriti oluline, kas oled hetkel püsisuhtes või mitte – alltoodud eelised võivad sinu elu igal juhul paremaks muuta. Püsisuhtes olevad inimesed unustavad tihtipeale, millise aarde otsa nad on sattunud, ning need, kes püsisuhtes pole, leiavad tihti vabandusi, miks nad endiselt vallalised on. Pole kahtlustki, et vallalise elul on omad eelised, kuid me leidsime püsisuhte 7 uskumatut eelist, mis panevad sind oma elu teistmoodi vaatama!

Eelis nr. 1: See pole mitte elustiili muutus, vaid lisandus

Paljud inimesed kardavad püsisuhet lihtsalt sellepärast, et nad on veendunud, et kaotavad siis kindlasti oma vabaduse ning on sunnitud oma elu suurel määral muutma. See pole kindlasti tõsi! Suhtes olemine annab sinu elule juurde, ega tähenda tingimata, et peaksid oma harjumusi radikaalselt muutma. Üritame sellega öelda, et heast suhtest saadav kasu on alati palju kõrgem kui selle eest makstav hind.

Eelis nr. 2: Oled saavutanud ühe elu tähtsaima eesmärgi

Tõsises suhtes olemine tähendab, et oled juba leidnud selle, mida osad terve elu otsivad – kellegi, kes mõistab sind täielikult, austab ja armastab sind just sellisena, nagu sa oled. Võta hetk sellele mõtlemiseks – üks elu tähtsamaid eesmärke on sul juba saavutatud, nii et saad lõõgastuda, elu nautida ning seista silmitsi teiste väljakutsetega, mis sind ees võivad oodata.

Eelis nr. 3: Kõik on parem

Armastavad püsisuhted on võrreldes üheöösuhete või platooniliste suhetega palju paremad. Seks on parem, jutud sügavamad, tunded tugevamad ning kahe inimese vaheline side tõelisem. Siin pole millegi üle nuriseda!

Eelis nr. 4: Oled enesekindlam

Kui oled armastatud ning armastad vastu, mõjub see sinu egole imeliselt. Püsisuhtes olevad inimesed on tihti enesekindlamad ning näevad elu optimistlikumalt. Lisaks sellele paneb suhe inimesed arenema ning toetab edusammude tegemist ka teistes elu valdkondades.

Eelis nr. 5: Pikem elu

Seda on teatud juba aastakümneid, kuid me kordame igaks juhuks veel üle – püsisuhtes olevad inimesed elavad kauem. Kui see ei näita suhte väärtust, siis ei tee seda miski…

Eelis nr. 6: Parem tervis

Suhted mõjutavad lisaks elu pikkusele ka elu kvaliteeti. On tõestatud fakt, et tõsises suhtes olevatel inimestel on vähem vaimseid haigusi ning on tõendeid ka sellest, kuidas meie immuunsüsteem püsisuhtes olles paremaks muutub – lisaks muidugi oluliselt väiksem võimalus saada seksuaalsel teel levivaid haigusi. See on juba midagi käegakatsutavat, kas pole?

Eelis nr. 7: Lihtsam elu

Kui sinu elus on keegi, kes on sinu jaoks alati olemas, on elu üleüldse palju lihtsam. Kujutle, et oled haige ning keegi teeb sulle teed ning käib läbi tuhat apteeki, et leida sulle just see õige ravim. Kujutle, et sul on keegi, kes nutab sinuga koos, kui asjad valesti lähevad, ning naerab sinuga koos, kui kõik läheb hästi. Lõpuks kujutle, et sul on keegi, kes tekitab sinus turvatunde ning keda usaldad täielikult. See on see, mida püsisuhe pakub!

Foto: Kristina Litvjak

Kommentaarid

kommentaari

Tags Related
You may also like