President Kersti Kaljulaid – valitsus on saanud kriisiga hästi hakkama.

 President Kersti Kaljulaid – valitsus on saanud kriisiga hästi hakkama.

President Kersti Kaljulaidi hinnangul on valitsus saanud koroonaviiruse põhjustatud kriisiga hästi hakkama, kuna reageeris sellele õigel ajal. Samas on president kriitiline Euroopa Liidu tegevuse suhtes. President Kaljulaid oli külas ETV saates “Esimene stuudio”.

 

Kuidas valitsus on kriisiga hakkama saanud?

Ma arvan, et valitsus on saanud selles mõttes väga hästi hakkama, et nad on reageerinud õigeaegselt. Sotsiaalminister on valmis meile seletama lõpmatuseni seda olukorda, tema prognoose. Ministrid on olnud avatud tunnistamaks ka seda, et näiteks täna Jaak Aab rääkis meile, milliseid pingutusi tuleb teha, et saada isikukaitsevahendeid. Suur osa sellest ju, mis Hiinas läks valesti, oli seotud sellega, et ei oldud avameelsed. Valitsus on kindlasti olnud avameelne ja see on olnud väga positiivne.

Nüüd, mis puudutab seda, et ma olen kuulnud, et tegelikult riigikogu ei ole tundnud ennast piisavalt kaasatuna – vestlesin ka fraktsioonide juhtidega, see tuli sealt selgelt välja -, siis ma arvan, et sellele tuleb rohkem pöörata tähelepanu nüüd, kui tingimused on enam-vähem paigas. Võib-olla tuleb siin muuta üht-teist.

Loomulikult käib kusagil taustal kogu aeg võitlus nende maskide, kaitsekostüümide, selle saamise nimel. See kõik toimub, aga sellegipoolest see kaasamine, kaasamine ja kaasamine on võib-olla see koht, kus natuke on jäänud puudu täna.

Loe edasi: Err.ee

ETV saade Esimene stuudio vaata SIIT

Seotud teemad