NB! Läheneva lumesaju ja tuisu eel andis Riigi Ilmateenistus kogu Eestile 2. taseme hoiatus

 NB! Läheneva lumesaju ja tuisu eel andis Riigi Ilmateenistus kogu Eestile 2. taseme hoiatus
Tähelepanu! Oleme väljastanud kogu Eestile 2. taseme hoiatuse. Järgneval ööl (11.-12.01) on oodata alates lääne poolt tihedat lörtsi- ja lumesadu, mis laieneb saartelt mandrile ning mitmel pool hakkab tuiskama.

 Tase 2 – ilm on ohtlik. Esineb tavatuid ilmastikunähtusi. Ole väga tähelepanelik ja jälgi pidevalt ilmaprognoosi. Ole teadlik riskidest, mis võivad olla vältimatud. Järgi kõiki võimuesindajate poolt antud soovitusi.
❗ 12.01 öö hakul tugevneb rannikul kagu- ja lõunatuul puhanguti 20 m/s, saartel ning mandri lääne- ja looderannikul puhanguti 23 m/s, Hiiumaal ja Saaremaal vastu Läänemerd kuni 25 m/s. Sisemaal tugevneb pärast keskööd kagu- ja lõunatuul puhanguti 15, hommikul 17 m/s.
📍 12.01 päeval jätkub paljudes kohtades lumesadu ja tuisk. Tuul püsib tugevana õhtuni, siis hakkab tasapisi nõrgenema.
📍 Liiklusolud muutuvad keeruliseks! Tihe lume- ja lörtsisadu halvendab nähtavust. Teedele tekkivate tuisuvaalude ja tugeva külgtuule tõttu sõidukite juhitavus halveneb. Tormituul võib nõrgemaid puid murda ning põhjustada elektri- ja veekatkestusi.
Laeva- ja praamiliiklust mandri ja saarte vahel võib samuti tormituul häirida või mõneks ajaks katkestada.
👀 Ööpäeva jooksul võib lisandub orienteeruvalt 10-15 cm (paiguti pole välistatud ka veidi rohkemgi), Ida-Eestis ~5 cm lund.
📍 Värskeid hoiatusi jälgi meie kodulehelt: ilmateenistus.ee/hoiatused
Elektrikatkestustest tuleks teatada Elektrilevi rikketelefonile 1343. “Maha langenud liinidest teavita ka häirekeskust telefonil 112. Inimvigastuste ning otsese ohu korral helista hädaabinumbril 112. Selleks, et loodusjõudude tekitatud kahjud oleksid võimalikud väikesed, tutvu ka päästeameti soovitustega kriisideks valmistumisel veebilehel https://www.rescue.ee/et/haedaolukorraks-valmisolek-1

Seotud teemad