NB! COVID-19 vaktsiinide nõudlus on maailmas väga suur ja kurjategijad kasutavad seda ära.

 NB! COVID-19 vaktsiinide nõudlus on maailmas väga suur ja kurjategijad kasutavad seda ära.
NTERPOLi andmetel on kurjategijad üritanud pandeemia algusest peale inimeste hirmu ära kasutada, et seeläbi rikastuda.
Kuna COVID-19 vaktsiinide nõudlus on maailmas väga suur, siis nähakse selles kiiret ja lihtsat viisi raha teenimiseks.‼️
👉 Nii on viimasel ajal sagenenud veebipettused, kus meelitatakse ohvreid veebisaitidele COVID-19 vaktsiini müügikuulutustega. Näiteks 2020.aasta detsembris avastas HSI (Homeland Security Investigations) kaks veebisaiti, mis väidetavalt olid vaktsiini väljatöötavate biotehnoloogiaettevõtete veebileheküljed.
Tegelikkuses kasutati veebilehekülgi aga pahaaimamatute inimeste isikuandmete kogumiseks, et kasutada seda teavet kuritegelikel eesmärkidel, sealhulgas pettuste ja pahavara levitamiseks. Samuti on toimunud rahvusvahelise koostöö tulemusel võltsitud vaktsiinidega seotud vahistamised Hiinas ja Lõuna-Aafrikas.

👉 Eestis liigub hetkel vaktsiin vaid

Terviseameti ja kontrollitud lepingupartmerite kaudu otse arstide ja õdedeni. Vaktsineerimisaja kokkuleppimiseks võtab perearstikeskus inimesega ise ühendust või saab inimene endale aja panna digilugu.ee keskkonda kasutades.
Miks on internetist vaktsiini ostmine ohtlik❓
📌 Igaüks, kes ostab internetist vaktsiini riskib sellega, et tema raha toetab organiseeritud kuritegevust. Tavaliselt toimub tasumine krüptorahas (näiteks bitcoinides) ning inimesed enda raha enam tagasi ei saa.
📌 Toote ostmiseks tuleb sisestada enda isikuandmed, millele kurjategijad saavad seeläbi juurdepääsu ja võimaluse neid kuritegelikel eesmärkidel kasutada.
📌 Suure tõenäosusega ei ole toodet olemas. Isegi, kui toode on olemas, siis selliste toodete kvaliteet, ohutus ja efektiivsus on kontrollimata. Lisaks sellele, et need tooted ei kaitse COVID-19 eest, võivad need põhjustada tõsiseid terviseriske.
‼️ Kui teile pakutakse tasu eest COVID-19 vaktsiini või vaktsiini pakkujaks ei ole arst või õde, siis andke meile teada, sest tegemist võib olla võltsitud ravimiga.
Allikas. Ravimiamet

Seotud teemad