Nakatunute arv ületas Eestis 1000 piiri. Valitsuspartei tahab alustada inimeste masstestimist

 Nakatunute arv ületas Eestis 1000 piiri. Valitsuspartei tahab alustada inimeste masstestimist

Tänasest hakkasid Eestis kehtima taas uued piirangud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Tervishoiuametnike sõnul ei paista olukord Eestis veel niipea rahunevat. Terviseameti peadirektor Merike Jürilo sõnul liigume jätkuvalt haigestumiste kasvutrendis ning see jätkub ka järgmisel nädalal.

 

Viimased olulisemad arengud:

– Täna hommikuse, 4. aprill seisuga, vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 113 patsienti (eile 90), 20 inimest on juhitaval hingamisel (eile 16), haiglatest on välja kirjutatud 59 inimest (eile 48). Ööpäeva jooksul tuvastati 58 uut nakatunut, millega juhtumite koguarv kasvas 1018-ni. COVID-19 viiruse tõttu on surnud 13 inimest (eile 12).

– Riigihalduse minister Jaak Aab ütles täna keskpäeval pressikonverentsil, et järgmise nädala esimeses pooles jõuavad apteekidesse müüki kirurgilised maskid – ja seda tema sõnul normaalse hinnaga. “Hetkel me räägime läbi, kas on vaja piirata mingeid koguseid. Need on jaemüügis loodetavasti alla euro mask, isegi jupp maad alla selle,” avaldas Aab lootust. “Ma rõhutan: kasutage tervet mõistust ja ostke ainult see minimaalne varu, mida teie perel on vaja.”

– Terviseameti kriisistaabi juht Ragnar Vaiknemets lisas omalt poolt, et Tervisamet ei ütle seda, et ärge ostke maske, kui need apteekidesse jõuavad, vaid seda, et ärge jookske neile kauplustesse tormi.

– Erakonna Isamaa eestseisus tegi täna ettepaneku alustada inimeste masstestimist. “Viirusest saame võitu juhul kui suudame võimalikult kiiresti kaardistada Eestis nii viiruse kandjad kui ka sellest juba tervenenud inimesed. Selleks peaks Eesti alustama Covid-19 võimalikult laialdaseks tuvastamiseks masstestimist,” leidis valitsuspartei.

 

Loe lähemalt:Delfi.ee

Seotud teemad