Maikuu ilmaprognoos!

 Maikuu ilmaprognoos!

Maikuu ilmaprognoos!

Riigi ilmateenistus maikuuks suurt sooja ei luba, vaid järgmisel nädalal on paariks päevaks kõrgemaid temperatuurinäite oodata. Tervikuna jäävad aga kuu soojanäidud normist madalamale.

Maikuu esimene pool tuleb edela- ja läänevoolus saabuvate madalrõhkkondade mõjul sagedaste vihmahoogudega ja tavapärasest jahedam ning vihma sekka sajab ka lörtsi.10. mai paiku jõuab Eestisse kõrgrõhuharja toel korraks suvist soojust, kuid juba enne kuu keskpaika taandub see läänevoolus saabuva jahedama ja niiskema õhumassi ees itta.

Õiekuu teine pool tuleb muutlike ilmadega. Kõrgrõhualade pikemaajalist võidulepääsu pärsivad ilmateenistuse prognoosi järgi aeg-ajalt Eestisse jõudvad madalrõhulohud, mis transpordivad niiskemat ja jahedamat õhku ning toovad vihmahooge.

Temperatuurirežiim järgib pikaajalist keskmist trendi – ööd on valdavalt plusskraadides, kuid öökülmaoht püsib. Päevane õhutemperatuur tõuseb ajuti 20 kraadi ümbrusesse, siis on aga jälle jahedam.

Kuu keskmine õhutemperatuur tuleb normi lähedane või veidi madalam (norm 9,0..11,9°C). Sademeid prognoosib ilmateenistus normi piires või veidi enam (norm 31..54 mm).Seotud teemad