Lux Express võttis pärast viirusinfo saamist nakatunut vedanud bussi liinilt maha

 Lux Express võttis pärast viirusinfo saamist nakatunut vedanud bussi liinilt maha

Esimene Eestis tuvastatud koroonaviirusega patsient reisis Eestisse Riiast Lux Expressi reisibussiga. Esiti saatis firma puhastatud bussi juba samal õhtul Peterburi, ent otsustas hiljem bussi liinilt maha võtta ja põhjalikult desinfitseerida.

“Info, et tegu on meie reisijaga, jõudis meile täna (neljapäeval-toim.) kell 9.30. Koheselt kutsusime kokku kriisimeeskonna, kes võttis ühendust terviseametiga ja kellega koostöös oleme viimas ellu meetmete paketti ohutuse tagamiseks,” ütles Lux Expressi tegevjuht Janno Ritsberg.

Lux Expressile teadaolevalt reisis viirusekandja Riiast Tallinna reisiga, mis väljus kolmapäeval, 26. veebruaril Riiast kell 14 ja jõudis Tallinna 18.30. Kõnealusel väljumisel oli müüdud 24 piletit.

Lux Express on edastanud kõigi reisijate andmed terviseametile, kes võtab nendega ühendust. Lux Express on informeerinud ka bussijuhti ja reisisaatjat ning annab neile peiteperioodi ajaks töölt puhkust. Ettevõte jagab kõigile töötajatele edasisi tegevusjuhiseid.

Sama buss puhastati Tallinnas ja see sõitis juba kolmapäeval kell 21.30 edasi Peterburi. “Terviseamet on kinnitanud, et ilma viirusekandjata on bussist nakkuse saamine vähetõenäoline, kuid sellest hoolimata võetakse kõnealune buss liinilt maha ja desinfitseeritakse põhjalikult üle,” märkis ettevõte.

 

Lux Express kinnitab, et on valmis ostma piletid tagasi inimestelt, kes soovivad oma lähipäevadeks ostetud reisist loobuda.

Loe ka: KURB. Eestis leiti esimene koroonaviirusesse nakatunu.

Loe ka: Terviseamet: Koroonaviiruse Covid-19 testi tasub teha vaid sümptomite ilmnemisel

Loe ka. Soomes nakatus esimene inimene koroonaviirusesse.

Loe ka. Leedus on koroonaviiruse tõttu eriolukord

Seotud teemad