Loe mis on mehe voodimured.

 Loe mis on mehe voodimured.

Ebaõnnestumisi võib aeg-ajalt ette tulla igal mehel, olgu põhjuseks liigne alkohol, ületöötamine, väsimus või hoopis gripp. Siinjuures peab ka naine olema leidlik, hoolitsev ja tundma end vabalt. „Erektsiooni tuleb armastada,” olevat öelnud üks seksuoloog. Muidu võib isegi terve mees end paljudest pisiasjadest häirida lasta.

 

Sageli ei teki erektsiooni esimesel kohtumisel või siis, kui täpselt hellituste ajal hakkab õues kolistama prügiauto.

Süüdi võib olla ka tavapärasest erinev miljöö. Üle 35-40-aastastele meestele ei soovitata üldse liialt sageli kohti vahetada, et armurõõme nautida.

 

Kui meest tabab ebaõnn, säilitab aju selle mälupildi ja korduma hakkavad mõtted: „Kas ikka järgmisel korral õnnestub?” või „Äkki see jääbki nüüd nii!” Mida tugevamad on hirmud, seda suurema tõenäosusega nii see ka läheb. Sellistel puhkudel sõltub suuresti just naisest, kas partner jääbki õnnetusse seisu või mitte.

Kui mehel mingeid tõsiseid haigusi pole, ta ei liialda alkoholiga, ei suitseta ega tarvita tugevatoimelisi ravimeid, siis võib probleem peituda selles, et partner ei armasta tema erektsiooni piisavalt. Kui naine tahab rahuldust saada, peab ta tahtma (ja oskama!) ka ise rahuldust pakkuda.

 

Seksuaalne igavus

Kõige kergem on seletada erektsioonihäireid, mis ilmnevad pärast pikki kooseluaastaid. See on igavus, mis võib tekkida juba pärast kolme koos elatud aastat. Pikema aja jooksul muutub naine mehe jaoks otsekui teiseks emaks, kes lihtsalt ei ole võimeline seksuaalseid emotsioone tekitama.

 

Lisaks põhjustavat seksuaalset rutiini ka teatav geen. Geneetiliselt on seatud, et erektsiooni stimuleerib nn värske võimalus. Uue partneriga suureneb seemnevedeliku maht, sperma on kvaliteetsem ja sisaldab suuremal hulgal spermatosoide.

Sama grupi geen pidurdab aga erektsiooni tuttava partneri puhul, kuna loodus “arvab”, et too on juba viljastatud. Lisaks harjub peenis tuttava biokeemiaga ning reaktsioonid nõrgenevad.

Seotud teemad