banner

Kuidas saabunud kooliaasta üle elada

nimel pingutama.

Aasta on ringi ära teinud ning tudengid istuvad taas loengupinki, et saada uusi teadmisi ja kogemusi. Kuid nagu me kõik teame, võivad õpingud mõnikord üpris proovilepanevad olla, seega pead kooliaasta eduka lõpu nimel pingutama. Oleme valmis pannud mõned head nõuanded, kuidas olla üle kõikidest probleemidest ja raskustest, mida kooliaasta võib pakkuda.

Nõuanne nr. 1: Käi kõikides loengutes

Eri teaduskondadel ja nende osakondadel on erinevad reeglid seoses kohustuslike ainetega, kuid igal juhul on sulle kasulikum, kui kõigis loengutes alati kohal käid. Regulaarne loengutes käimine annab kaks suurepärast eelist: sul on parem side oma õpingukaaslastega, õppejõududega ja üldse parem ülevaade õppetoolis toimuvast, lisaks saad teemadest paremini aru. See peaks mõjuma hästi sinu akadeemilisele edukusele ja muutma tudengielu palju meeldivamaks.

Nõuanne nr. 2: Paista silma

Loengutes käib tihtipeale väga suur hulk üliõpilasi, mistõttu on väga lihtne massi hulka ära kaduda. Mõnele tudengile see just meeldibki, sest ta soovib olla lihtsalt number ja elada oma kooliaasta mõningal määral eemal ja eraldi. Kuid selline tudeng teeb vale valiku!

Peaksid keskmise tudengi kõrval silma paistma, sest see muudab sinu töö lihtsamaks. Professoritele meeldivad aktiivsed ja huvi välja näitavad tudengid, kes ei karda esitada küsimusi või teha lisaülesandeid. Nad on tänulikud sinu pingutuse eest ja on palju tõenäolisem, et nad sinu akadeemilisse edusse panustada soovivad.

Nõuanne nr. 3: Tee ise loengukonspekte

Üldjuhul on väga levinud, et tudengid ei tee loengu ajal konspekte ning hiljem laenavad neid lihtsalt teistelt, usinamatelt. Kuigi see annab lühemas perspektiivis vabaduse tunde, võib see pikemas perspektiivis oluliselt kahjustada sinu akadeemilisi saavutusi.

Fakt on see, et iseenda konspekti järgi on palju lihtsam õppida. See lühendab õppimisele kuluvat aega ja aitab sul teemast paremini aru saada. Teaduslikud uuringud on kinnitanud, et loengu ajal konspekti tegemine on kõige efektiivsem õppimise meetod. Nii et tee oma elu lihtsamaks ja hakka märkmeid tegema!

Nõuanne nr. 4: Moodusta õppimisrühm

Kõige lihtsam viis ülikoolielu raskustest jagusaamiseks on teha seda koos inimestega, kes on silmitsi samade probleemide või ülesannetega ning kes saavad sinust ja su probleemidest aru. Suhtle oma õpingukaaslastega, moodustage õppimisrühm ja sa näed, kui palju lihtsam on kogu sellest kohustuslikust kirjandusest läbi närida, kui teed seda teistega koos.

Ning milline peaks üks õppimisrühm olema? Kuigi üldisi reegleid pole, ei tohiks õppimisrühmas olla rohkem kui kümme liiget, sest suuremates rühmades on suhtlemine kaootilisem ja vähem efektiivne. Kui oled oma grupi jaoks liikmed leidnud, peate lihtsalt vähemalt kord kahe nädala jooksul mõnes vaikses ja mugavas kohas kokku saama. Lihtne, kas pole?

Nõuanne nr. 5: Õpi regulaarselt

Igal tudengil on oma õpingutes kaks põhilist võimalust – üks on õppida regulaarselt igal nädalal ning teine on õppida hästi palju mõni päev enne eksameid. Kumb variant on sinu meelest parem?

Regulaarselt õppimine muidugi, kuigi see võib tunduda palju tüütum ja ajakulukam. Kuid me võime garanteerida, et sinu akadeemilised tulemused on palju paremad, kui õpid regulaarselt, lisaks jääb sulle niimoodi õpitu palju pikemaks ajaks meelde. Ning need teadmised võivad kunagi sulle kasuks tulla, eriti kui ülikooli lõpetad ja päriseluga silmitsi seisad.

Nipp nr. 6: Ära unusta lõõgastuda ja lõbutseda

Just nii – ülikool ei ole ainult nina raamatus istumiseks, loengutes käimiseks ja eksamite sooritamiseks. See on mõeldud ka lõbutsemiseks ja uute kogemuste saamiseks. Kuid selleks, et lõbutsemise privileeg välja teenida, pead kindlasti esmalt oma akadeemiliste tulemuste eest hoolitsema.

Korralik lõõgastumine ja hea pidu viivad su mõtted õpingutelt mõneks ajaks eemale, et oleksid puhanud ning valmis pikaks kooliaastaks, mis ees ootab. Kasuta oma aju ka pidutsemise ajal ja kõik läheb hästi. Edu!

Loe ka: 8 kooliedu saladust

Foto: You X Ventures

Kommentaarid

kommentaari

Tags Related
You may also like