kuidas reageerivad viiruse Eestisse jõudmisele sadam ja lennujaam?

 kuidas reageerivad viiruse Eestisse jõudmisele sadam ja lennujaam?

Täna hommikul teatati, et Euroopas kiirelt leviv koroonaviirus on jõudnud Eestisse. Pärastlõunal teatati ka teisest välismaalasest, kes viidi PPA Tammsaare büroost tervisekontrolli. Kuidas on aga Tallinna lennujaam ja Tallinna sadam reisijate tervise kontrollimiseks valmis ajal, mil koolivaheaeg on lõppemas ja pered naasevad reisidelt?

 

 

AS Tallinna Lennujaama kommunikatsioonijuht Margot Holts ütles Elu24-le, et nad lähtuvad terviseameti juhisest:«Kui tehakse kohustus reisijaid kontrollida, siis me seda teeme.»

Holts lisas, et lennujaamal pole veel kindlat plaani tervisekontrolliks ja selleks oodatakse juhendit, mis peaks nendeni jõudma lähipäevil. «Me pole praegu reisijaid kontrollinud, sest pole infot, keda ja kuidas kontrollida,» sõnas ta. «Lennujaamal ei ole ka pädevust selliste kontrollide tegemiseks, sest personalil pole vastavat koolitust.»

Tallinna sadama ohutusosakonna juhataja Siiri Lõhmus ütles Elu24-le, et ettevõtte töötajaskond on väljaõppinud ning valmis tegutsemiseks väga erinevates ohuolukordades.

«Epideemia puhuks on töötajatele antud selged käitumisjuhised epideemiatõrje eeskirjas, mis on avalikustatud sadama kodulehel,» selgitas Lõhmus.

Lõhmuse kinnitusel on kõik võimaliku nakatunuga kokkupuutuvad sadama töötajad varustatud kaitseriietuse ja isikukaitsevahenditega.

Loe lähemalt:Postimees.ee

Seotud teemad