KOROONAVIIRUSE INFO – Oluline teadaanne!

 KOROONAVIIRUSE INFO – Oluline teadaanne!

KOROONAVIIRUSE INFO – Oluline teadaanne!

 

 

07.04.2020 SOOME KEELAB ALATES LAUPÄEVAST, 11. APRILLIST LAEVADEL REISIJATEVEO SOOME SUUNAL

Soome ametkond teatas täna hommikul, et alates laupäevast, 11. aprillist 2020, ei võimalda Soome laevaga saabunud reisijate pääsemist riiki koroonaviiruse leviku tõkestamise meetmena. Praeguse info kohaselt kehtib kuni 13. maini 2020. Kaubavedu ja kaubavedajate transport jätkub kõigil tänastel liinidel ja mõlemas suunas. Piirang ei puuduta kaubavedajaid, laevade meeskonnaliikmeid, vahetusmeeskonnaliikmeid, laevade tehnilisi hooldusmeeskondi, laevatehaste töötajaid.

 

Alates sellest laupäevast, 11. aprillist ei võta Grupi laevad Megastar, Baltic Princess ja Galaxy jalgsi või autoga reisijaid peale Eestist ega Rootsist Soome suunal. Reisijaid ja sõidukiga reisijaid võetakse endiselt peale Soomest Eesti ja Rootsi suunal.

 

„Soome riigi otsused tekitavad nõutust. Ühelt poolt eelistatakse reisijate vedamiseks väikseid lennukeid, kus reisijatel pole võimalik nõuetekohaselt sotsiaalselt distantseeruda ning teisalt pole meil lubatud enam pardale võtta SynLabi sõiduautot, mis transpordib kahe riigi vahel koroonatestide proove,“ kommenteeris olukorda Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

Megastar võtab Soome suunal reisijaid peale sel teisipäeval (7. aprillil), kolmapäeval (8. aprillil), neljapäeval (9. aprillil) ja reedel (10. aprillil) kõikidel väljumistel. Alates laupäevast, 11. aprillist võtab Megastar reisijaid peale vaid Helsingist Tallinna suunal. Mõlemal suunal jätkub kaubavedu tavapärase graafiku alusel.

Galaxy võtab reisijaid peale Soome suunal veel teisipäeval (7. aprillil), kolmapäeval (8. aprillil) ja neljapäeval (9. aprillil), kuid ei võta enam reisijaid peale Soome suunal sellest reedest, 10. aprillist. Reisijad saavad jätkuvalt reisida Soomest välja Rootsi suunal ka pärast 10. aprilli. Samuti jätkub kaubavedu laeval ja mõlemal suunal tavapärase graafiku alusel.

 

Baltic Princess võtab reisijaid peale Soome suunal veel homme, 8. aprillil ja neljapäeval, 9. aprillil, kuid alates reedest, 10. aprillist Soome suunal enam reisijaid peale ei võeta. Reisijad saavad alates 10. aprillist jätkuvalt reisida Soomest välja Rootsi suunal. Samuti jätkub laeval kaubavedu mõlemal suunal tavapärase graafiku alusel.

Piirang Soome suunal reisijate veoks kehtestati kõigile laevafirmadele, mis opereerivad laevu Soome ja lähiriikide vahel. Piirang kehtib praeguse info kohaselt alates sellest laupäevast, 11. aprillist kuni 13. maini 2020.

 

Seotud teemad