Kiirabi eksimus või halvad juhused? Pereema veedab peaajuinfarkti tagajärjel ülejäänud elu hooldushaiglas

 Kiirabi eksimus või halvad juhused? Pereema veedab peaajuinfarkti tagajärjel ülejäänud elu hooldushaiglas

64-aastane Kaja lebab hetkel peaajuinfarkti tagajärjel haiglavoodis. “Sotid selgeks” eesotsas Marek Lindmaaga uurib, kas tegemist on Räpina kiirabi eksimuse või mitmete asjade halva kokkulangevusega?
Tänane saade viib Marek Lindmaa Tartumaale Sääskülla, kutsujaks murest murtud Aimar, kelle pere on tabanud valus saatuselöök. Nimelt sai mees kolm nädalat tagasi teate, et tema 63-aastase ema Kaja tervis ütles üles.

Aimar kahtlustab, et tegemist ei olnud üksi terviserikkega, vaid põhjus telesaate poole pöördumiseks peitub hoopis sügavamal.

Kajale kutsuti kiirabi kaks korda ning Aimarit muserdab, et kuigi ema enesetunne oli silmnähtavalt kehv, siis kiirabi muret ei näinud ja Kaja väimehel tuli haiglasse viimist sisuliselt nõuda. Peale mõningast tundi Võru haiglas viibimist saadeti Kaja koos haigusloo kirjeldusega koju.

Haigusloos on lõplikuks kliiniliseks diagnoosiks märgitud peaajuinfarkti jääknähud.

Haiguse kulgemise kohta on kirjas järgnev:

Kaks päeva tagasi kõndis iseseisvalt mööda maja ja probleem algas peale COVID-19 vaktsiini saamist, ei selgunud, miks just täna oli vaja kiirabi kutsuda.

Peale seda kui Kaja viidi uuesti koju ja ta tervislik seisund aina halvenes, siis kutsuti talle uuesti kiirabi. Sel korral Aimari isa sõnade kohaselt olevat kiirabitöötaja öelnud, et las poeg viib ise ema haiglasse kui vajalikuks peate.
Aimarile on tänaseni arusaamatu, et miks ei viidud tema ema Tartu haiglasse edasisteks uuringuteks vaid saadeti hoopis koju.

Aimar suudaks olukorraga leppida kui tegemist oleks vaid terviserikkega, aga et kolm korda kohapeal käinud kiirabi ei suutnud tuvastada terviseriket jäädes enesele kindlaks, et patsiendil pole midagi viga – sellest Aimar aru ei saa.

Ka Tartu haiglast olevat mehele öeldud, et kui oleks reageeritud varem ning ema oleks nende juurde varem toodud, siis suure tõenäosusega oleks suudetud naine päästa. Aga nüüd on kahju pöördumatu ning Aimari ema peab veetma ülejäänud elu hooldushaigla voodis.

 

Autor: uudised.ee
Allikas: TVPlay

Seotud teemad