KAS TEADSID, ET KÕIGE POPULAARSEM LOOMAAED MAAILMAS ASUB…

 KAS TEADSID, ET KÕIGE POPULAARSEM LOOMAAED MAAILMAS ASUB…

Kõige populaarsem loomaaed maailmas on USA-s, Floridas asuv Disney Loomade Kuningriik (Disney’s Animal Kingdom), mida külastab aastas enam kui 9,7 miljonit inimest.

Loomade Kuningriik asub Florida osariigi keskosas Bay Lake-s. Tegemist on pindalalt suurima Disney üksiku teemapargiga maailmas – see hõlmab 202 ha suuruse ala. Loomade Kuningriigi naabruses on Disney lõbustuspark Maagiline Kuningriik ehk Magic Kingdom. Loomade Kuningriik avati 1998.a. See on akrediteeritud USA Loomaaedade ja Akvaariumite Assotsiatsiooni poolt, mis tähendab, et teemapark vastab loomaaedadele esitatavatele nõuetele ja seda nii loomade hoiutingimuste, uuringute, kui ka õppeprogrammide osas.

 

Loomade Kuningriik koosneb seitsmest kitsamast teemaalast. Nendeks on Oaas, Aafrika (Aafrikas elavate loomade ala), Aasia (Aasias elavate loomade ala, muuhulgas asub seal ka Ameerika mägede tüüpi atraktsioon „Everesti ekspeditsioon“ (Expedition Everest), mis on oma nime saanud maailma kõrgeima mäe inglise keelse nime järgi ja kus sõit kestab USA sellelaadsete atraktsioonide kohta suhteliselt kaua, ca 3,5 minutit), Avastuse saar (Discovery Island, mis asub pargi keskosas), Minni-Miki laager (Camp Minnie-Mickey, kus külastajad saavad kohtuda Disney lugude tähtsamate kangelastega ning seal asub Loomade Kuningriigi suurim näitelava), Rafiki planeedi valve (Rafiki’s Planet Watch, muuhulgas on külastajatel võimalik seal ringi sõita väikese rongiga), Dinomaa USA (DinoLand U.S.A., inspireeritud inimeste üldisest uudishimust seoses saurustega; alale valitud loomad, nagu näiteks Ameerika krokodill või Aasia pruun kilpkonn omavad evolutsioonilisi sidemeid sauruste perioodiga). Loomade Kuningriigis on ka hulk söögikohti ja mitmeid poode.

Kas teadsid, et kõige populaarsem loomaaed maailmas on...

Loomi on Loomade Kuningriigis suhteliselt vähe – umbes 1700 ja need on umbes 250-st erinevast loomaliigist. Võrdluseks võib tuua Tallinna Loomaaias, kus on enam, kui 7700 looma ligikaudu 600-st loomaliigist. Loomade Kuningriigi populaarsus põhineb lomaaia ja lõbustuspargi ühendamisel – kõrvuti loomade vaatlemisega ja nende kohta info saamisega on seal võimalik osaleda ka hulgal erinevatel atraktsioonidel. Siiski on Loomade Kuningriis olemas näiteks Aafrika elevandid, hiidsipelgaõgijad, lõvid, jõehobud, okaapid, Niiluse krokodillid, antiloobid, teravmokk-ninasarvikud, gasellid, sebrad, gorillad, koolobused, kalongid, iguaanid, keiserskorpionid, kuningboad, püütonid, skingid, Austraalia valged iibised, flamingod, pelikanid, araraunad jne.

Kas teadsid, et kõige populaarsem loomaaed maailmas on...

Rajamise perioodil olid mitmed loomade kaitsmisega tegelevad organisatsioonid Loomade Kuningriigi rajamise vastu, arvates, et Disney teemaparkide kontseptsioon ei suuda tagada loomadele piisavalt elamisväärseid tingimusi. Loomaaia tegutsemisaastate jooksul on vastasseis Loomade Kuningriigi ja loomade kaitsjate vahel oluliselt vähenenud, sest Loomade Kuningriik on suutnud loomadele pakkuda suhteliselt häid elamistingimusi. Loomaaed on lühemaajaliselt lahti, kui enamus Disney teemaparke ning mitmed loomad on Loomade Kuningriigis suutnud saada ka järglasi.

 

Seotud teemad