Kaja Kallas: AstraZeneca on kvaliteetne vaktsiin, kuigi Euroopa Ravimiamet leidis, et vaktsiin on seotud trombide tekkega.

 Kaja Kallas: AstraZeneca on kvaliteetne vaktsiin, kuigi Euroopa Ravimiamet leidis, et vaktsiin on seotud trombide tekkega.

Peaminister Kaja Kallase sõnul on AstraZeneca vaktsiin kvaliteetne ja tõestatud efektiivsusega, mis aitab raskelt haigestumise vastu. Sel nädalal teeb valitsus ka ettepanekud, kuidas edaspidi hoida riiki avatuna.

 

 

“AstraZeneca vaktsiin on kvaliteetne vaktsiin, mille efektiivsus on tõestatud,” ütles Kallas. Algselt oli probleemiks, et polnud viidud läbi piisavalt uuringuid eakate vanusegrupis, kui aga uuringud olid tehtud, järeldati, et vaktsiini võib kasutada kõigil, rääkis peaminister “Aktuaalsele kaamerale”.

 

Loe ka: KUUM: Euroopa Ravimiamet: AstraZeneca (Vaxzevria)) vaktsiin on seotud trombide tekkega.

 

“Iga päev tuleb uusi teadmisi ja praegu on soovitus siis just üle 60-aastastel kasutada AstraZeneca vaktsiini,” sõnas ta. Seda seetõttu, et vaktsiin on ohutu ja esmajoones soovib riik haiglate koormuse vähendamiseks vaktsineerida need, keda viirus kõige tugevamini mõjutab.

 

Loe ka: Soome loovutab 62 000 doosi koroonavaktsiini, mida ise ei julge kasutada Eestile.

 

 

Kallase sõnul on probleemiks, et ka Euroopast tuleb vaktsiiniga seoses segaseid sõnumeid. “Praegu on otsus, et kasutame AstraZeneca vaktsiini just üle 60-aastastel, aga see on soovitus. Lõpliku otsuse teeb ikka tervishoiuteenuse osutaja. See ei tähenda, et see oleks alla 60-aastastel keelatud. Praegu vaktsineerime riskirühmi, et tuua haiglad koormuse alt välja. Põhifookus on suunatud just vanematele ja riskirühmades olevatele inimestele.”

Loe edasi SIIT

Allikas. Err.ee

Seotud teemad