ILM. 4 ööpäeva prognoos – LUMI saabub ja Õhutemperatuur on -10..+1°C.

 ILM. 4 ööpäeva prognoos – LUMI saabub ja Õhutemperatuur on -10..+1°C.

Teisipäev.

Päeval: Pilvisus tiheneb. Hommikul on paiguti udu. Õhtupoolikul Edela-Eestis algav lume- ja lörtsisadu levib aeglaselt kirde suunas. Tuul pöördub kõikjal kagusse ja itta 5-11, õhtu poole saartel puhanguti 15-18 m/s. Õhutemperatuur tõuseb 0..+3°C-ni, õhtul langeb 0..-3°C-ni. Teed on mitmel pool libedad!

 

 

 

Kolmapäev.

Öösel: Enamasti pilves ilm. Lume- ja lörtsisadu laieneb üle Eesti, saartel tuleb sekka ka vihma. Puhub idatuul 5-12, rannikul puhanguti 15-18 m/s. Õhutemperatuur on -3..+2°C.

Päeval: Enamasti pilves ilm. Sajab lund ja lörtsi, Lõuna-Eestis ka vihma. Puhub ida- ja kirdetuul 7-13, rannikul puhanguti 17-20 m/s, Lõuna-Eestis puhub idakaare tuul 3-8 m/s. Õhutemperatuur on -2..+3°C.

 

 

 

Neljapäev.

Öösel: Enamasti pilves ilm. Sajab lund ja lörtsi, Lõuna-Eestis ka vihma. Puhub ida- ja kirdetuul 7-13, rannikul puhanguti 17-20 m/s, Lõuna-Eestis puhub idakaare tuul 3-8 m/s. Õhutemperatuur on -2..+3°C.

Päeval: Pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund ja lörtsi, saartel ka vihma. Puhub ida- ja kirdetuul 6-12, rannikul puhanguti kuni 18 m/s. Õhutemperatuur on -3..+2°C.

 

 

 

Reede:

Öösel: Enamasti pilves ilm. Mitmel pool sajab lund ja lörtsi. Puhub ida- ja kirdetuul 5-11, põhjarannikul puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on -1..-7, kohati kuni -10°C.

Päeval:  Enamasti pilves ilm. Mitmel pool sajab lund ja lörtsi. Puhub ida- ja kirdetuul 5-11, põhjarannikul puhanguti 15, pärastlõunal pöördub põhjakaarde 3-8 m/s. Õhutemperatuur on -3..+1°C.

 

 

 

Hoiatus teeolude kohta! Täna õhtupoolikul jõuab meile madalrõhkkond, mis toob endaga kaasa lume- ja lörtsisaju ning tuule tugevnemise. Edela-Eestist algav sadu, levib aeglaselt kirde suunas. Madalrõhkkonna liikumine meie piirkonnas aeglustub ning sadu võib kesta päevi. Sellepärast erinevad mudelprognoosid sademete summadega.

 

 

Osa ilmamudeleid näitab isegi, et lisandub 20-25 cm uut lund. Jälgime olukorda ja uuendame infot. Kindel on see, et teeolud muutuvad talvisemaks ja libeduseoht on suur

Seotud teemad