Eestis inimene on rasvunud ja paks

 Eestis inimene on rasvunud ja paks

Värske uuringu kohaselt on viiendik täiskasvanutest rasvunud ja selle tulemusega oleme Euroopas kolmandal kohal Malta ja Läti järel. Ülekaalust on saanud suurem terviserisk kui alkoholist. Kui varem paistis Eesti rahvas silma sellega, et jõi ennast surnuks, siis nüüd süüakse end haigeks.

Riidepoes pole võimalik kogunenud lisakilosid maha salata ja seetõttu teavad rõivatootjad täpselt, kui kiiresti Eesti rahva vööümbermõõt kasvab. Kui mehed on kaalu kogunud tasahilju juba aastaid, siis paari aasta eest märkas kodumaine rõivatootja Baltika, et naised on hakanud kiiresti kosuma, vahendas “AktuaalneAktuaalne kaamera. Nädal”.

Kui täiskasvanud koguvad kaalu pisitasa, siis kõige kriitilisem on praegu olukord lastega. Paarikümne aastaga on ülekaaluliste laste arv kolmekordistunud. Järsk kaalutõus algab juba lasteaias, mitte enam teismeeas nagu varem, kiiresti koguvad kaalu ka 10- kuni 13-aastased.

 

Perearst Diana Ingeraineni sõnul on ülekaalulisus võtnud Eestis epideemia mõõdu, neli aastat tagasi ületasid ülekaalust põhjustatud tervisehädad esimest korda alkoholist põhjustatuid

Facebooki kommentaarid

Seotud teemad