Eestis algab taas tuleohtlik aeg

 Eestis algab taas tuleohtlik aeg

Maastikupõlengute arvu kiire kasv viimastel nädalatel viitab sellele, et Eestis on alanud tuleohtlik aeg. Päästeamet kehtestab tuleohtliku aja kogu Eesti territooriumil alates homsest, 27. märtsist

Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juhataja Tagne Tähe sõnul tuleb looduses lõket tehes või grillides olla äärmiselt ettevaatlik, sest isegi väike eksimus lahtise tule kasutamisel võib kaasa tuua rängad tagajärjed.

«Unarusse jäetud lõkkest võib väga lihtsasti alguse saada tulekahju, mis ohtlik nii loodusele kui ka inimestele ja nende kodudele. Tuul puhub lõkke kiiresti laiali, tuli levib kuiva maapinna tõttu väga kiiresti ja nii võib puhkeda ulatuslik maastikupõleng, mida on kontrolli alla väga raske saada,» ütles Tagne Tähe.

Viimase kahe nädala jooksul on Eestis olnud 65 metsa- ja maastikutulekahju, neist mitu olid ulatuslikud. Soojad ilmad viitavad sellele, et tulekahjude arv maastikul kasvab kiiresti.

Tuld võib teha vaid vaikse tuulega ja tuleb tähelepanelikult jälgida, et sädemed ei lendaks põlevmaterjalidele. Lõkkekoht tuleb valida ohutusse kaugusesse hoonetest ja metsast. Lahtist tuld ei jäeta kunagi järelevalveta, sel lastakse lõpuni põleda, kustutatakse veega või summutatakse näiteks liivaga. Oluline on jälgida, et lõkkest ei saaks alguse kulupõleng.

Päästeamet tuletab meelde, et kulu põletamine on keelatud aasta ringi.

Allikas:Postimees.ee

Seotud teemad