Eesti mehe vapustav kaalulangetusteekond koos tõusude ja mõõnadega.

 Eesti mehe vapustav kaalulangetusteekond koos tõusude ja mõõnadega.

31aastane Talis oli kõigest viis aastat tagasi üks kahekümnendates rasvunud meesterahvas ning kuigi ta küll proovis korduvalt kaalu langetada, siis paraku tulid kõik kaotatud ülekilod kiiresti tagasi. Tänaseks on ta aga märgatavalt paremas vormis ja soovib meeste tervise kuu raames oma lugu ka teistega jagada.

Talise esimene mälestus sellest, et ta oma keha häbeneb jääb ühte lapsepõlveaegsesse suvepäeva. “Ilm oli palav, kindlasti üle 30 kraadi. Suve tundis toona ära selle järgi, et muru kärssas kollaseks. Nii palav oli lihtsalt ja vihma ei sadanud piisavalt,” meenutab mees. “Käisin toona algklassides ja mängisime maal nagu ikka ja ma häbenesin oma pluusi seljast võtta, sest mul oli pehme kõht, parajalt pekki. Sõbrad olid samal ajal kõhnad. Mäletan, kuidas nad survestasid mind ülakeha paljaks võtma, sest tõesti oli kuum ja ma higistasin meeletult, aga ma ei tahtnud seda teha ning see tekitas mulle väga suurt ebamugavust.”

Nüüd, kui Talis on juba täiskasvanud meesterahvas ja aitab teistel kaalu langetada, pöördus tema poole üks ema, kelle poega narritakse samamoodi ujumistrennis tema pehme kõhu pärast ning laps ei soovi seetõttu trenni minnagi. “Lapsed võivad olla teadlikult kiuslikud või teha tahmatult haiget, talumata piire, mistõttu on minu enda kogemus andnud mulle selge sihi tegeleda muude projektide kõrvalt ka kiusamisvaba keskkonna loomise nimel nii tööl, koolis kui ka kodus,” tõdeb ta.

Loe edasi: https://naistekas.delfi.ee/

Seotud teemad