Eesti kodanikust endine sõdur jäi Šotimaal vahele kanepi kasvatamisega

 Eesti kodanikust endine sõdur jäi Šotimaal vahele kanepi kasvatamisega

Suurbritannia Jedburghi kohus mõistis eelmisel nädalal kanepikasvanduse pidamises süüdi Eesti kodanikust mehe, kes sõitis Šotimaale tööle ehitusele, kuid hakkas pärast töö kaotamist tegelema kanepitaimedega, vahendab Postimees Border Telegraphi.

 

Kohus mõistis 38-aastase Aleksei Golovani süüdi kanepi kasvatamises ja B-klassi uimasti tootmises. Politsei avastas eelmise aasta kevadel Šotimaal Hawickis kahel aadressil kanepikasvandused, mida Golovan hooldamas käis. Ühe kasvanduse avastasid politseinikud mais ja teise juunis.

 

Prokurör Fraser Mathesoni sõnul konfiskeeris politsei mõlemast kasvandusest uimasti tootmiseks vajalikke seadmeid ja kanepitaimi, millest oleks saanud toota uimastit tänavamüügihinnaga 73 000 naela ehk ligi 82 000 eurot. Politsei konfiskeeris ka 3500 naela sularaha (3930 euro väärtuses).

Prokuröri sõnul töötas Golovan kanepikasvandustes aednikuna, saades selle eest palka. “Ta sai taimede hooldamiseks oma ülemuselt juhtnööre, paraku jäi kasvanduste rahastaja eeluurimisel tuvastamata,” ütles Matheson.

 

Golovan tunnistas kohtus, et ta käis kahel aadressil kanepitaimi kastmas ja hooldamas, kuid oma tööandja nime ta ei avalikustanud. Border Telegraphi teatel on Aleksei Golovan teeninud Venemaa relvajõududes, kuid praegu on Eesti kodanik.

 

Golovani kaitsja Colin Severin rääkis, et mees sõitis eelmisel aastal Suurbritanniasse tööle ehitajana, kuid koroonaviiruse pandeemia tõttu jäi tööta. Severini sõnul vastas töötuks jäänud Golovan töökuulutusele ja sai alles siis aru, millesse ta segatud on, kui ta sõidutati kanepikasvandusse ja kästi tööle hakata.

“Minu klient on selles juhtumis ohver,” ütles kaitsja.

 

Kohus kuulutab Golovani karistuse välja 8. veebruaril, seniks jääb ta eeluurimisvanglasse vahi alla.

Foto: Next Green Wave@nextgreenwave

Seotud teemad