COVID-19 blogi, 8 oktoober: ööpäevaga lisandus 45 positiivset testi.

 COVID-19 blogi, 8 oktoober: ööpäevaga lisandus 45 positiivset testi.

Terviseameti andmetel tuvastati möödunud ööpäeva jooksul tehtud koroonaproovide seast 45 positiivset. Eesti nakkusnäit viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta on 51,54.

 

Uutest koroonapositiivsetest 17 elab rahvastikuregistri järgi Harjumaal, 22 Ida-Virumaal, Läänemaale lisandus üks ja Lääne-Virumaale samuti üks, selgub terviseameti andmetest. Nelja viiruspositiivse inimese puhul rahvastikuregistris elukoht puudus.

Haiglaravil on 45 inimest, mis on kuue võrra enam kui päev varem. Juhitaval hingamisel on kaks patsienti.

 

 

Loe ka:  Irja Lutsar: koroonaviirus on tagasi, kui muu enam ei aita sulgeme riigi täieliklult.

Kuidas peatada koroonaviiruse levik?

  • Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine.
  • Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida, on soovitav kanda ka maski.
  • Kinniseid rahvarohkeid kohti tuleks võimalusel vältida.
  • Järgida tuleb kätehügieeni ehk teisisõnu: käsi tuleb pesta tihti.
  • Kätepesuks tuleb kasutada sooja vett ja seepi, avalikes kohtades alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.
  • Aevastamisel või köhimisel tuleb oma suu ja nina katta ühekordse salvrätiga. Kasutatud salvrätt tuleb koheselt visata prügikasti ja seejärel käed puhastada. Salvrätikut puudumisel kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), mitte paljast kätt.
  • Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.
  • Mistahes haigussümptomite puhul tuleb kahtlustada koroonaviirust ja helistada oma perearstile.
  • Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me
  • COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

 

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse andmetel on tänase seisuga HOIA mobiilirakendust alla laaditud 152 655 korda ja läbi selle on end haigeks märkinud 81 inimest.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi– ja Facebooki-lehelt.

Kuidas veenduda, et helistajaks on terviseameti kõnerobot?

Üheks võimaluseks kõne õigsuses veenduda, on vaadata helistaja numbrit. Kõnerobot kasutab alljärgnevaid numbreid:

+372 601 1104
+372 601 1041
+372 601 1365
+372 601 1143
+372 601 1355

Kõnerobot teeb lisaks esmastele teavituskõnedele ka kontrollkõnesid uurides, kas nädala eest hoiatuse saanud inimesel on tekkinud koroonaviiruse sümptomid. Kui inimene tunneb end halvasti, alutakse tal kohe oma perearstiga ühendust võtta.

Kõnerobot loodi aitamaks terviseameti töötajaid, sest lähikontaktsete arv on viimasel ajal plahvatuslikult kasvanud. Haigetega suhtlevad endiselt terviseameti inspektorid.

Seotud teemad