9 lõbusat fakti suudlemise kohta

lõbusat fakti suudlemise kohta">

Kellele ei meeldiks suudlemine? Soe tunne huultel, südamelöökide erutav kiirenemine, mõnus tunne teise inimolendi lähedusest… Kuigi kõik teavad, mis on suudlemine, ei tea sa selle kohta siiski kindlasti veel kaugeltki kõike, seega järgnevad üheksa lõbusat fakti suudlemise kohta.


 

Lõbus fakt nr 1: vasak või parem

Kummale poole sa pea suudeldes kallutad? Vasakule või paremale? Ühe Saksamaal tehtud uuringu kohaselt, kallutab enamik inimesi – peaaegu kaks kolmandikku – suudeldes pea paremale ja ainult üks kolmandik kallutab pea vasakule.

Lõbus fakt nr 2: me oleme kõigest imetajad, mu kallis

Kui sa arvad, et meie, inimesed, oleme ainus liik, kes peab suudlemisest lugu, paned kõvasti mööda. Inimesed on ainult üks liik imetajate hulgas, kellele meeldib oma kiindumust sellisel moel väljendada. Šimpansid suudlevad meiega väga sarnaselt, koerad ja rebased lakuvad kaaslase nägu ja elevandid panevad oma londi kallima suhu.


Lõbus fakt nr 3: suudlemine kui kardiotreening

Kas teadsid, et maailmas leidub inimesi, kes väidavad täie kindlusega, et suudlemine on kardiotreeningu vorm. Kõlab natuke napakalt, aga neil on siiski omajagu õigus. Uuringute kohaselt põletad kirglikult suudeldes ühe minutiga 6 kalorit. See tähendab, et üks tund suudlemist ja umbes 60 kalorit on läinud nagu naksti – sellisel algusel on juba jumet, on ju nii? Meie igatahes jätame homse jõusaalitreeningu vahele. Kuidas sinuga on?

Lõbus fakt nr 4: naudinguplahvatus

Puudutusest tekkivat füüsilist naudingut võib mõõta näiteks närvilõpmete arvuga kõnealuses kehaosas. Uuringud on näidanud, et huultes on umbes 10 000 närvilõpet! Arv on küllalt suur, seda küll, aga tegelikult ei ütle see ju kuigi palju või kuidas? Kuidas aga tundub, kui ütleme, et naise kliitoris, mida peetakse tavaliselt kõige rohkem naudingut tekitavaks kehaosaks, on kõigest 8 000 närvilõpet?

Lõbus fakt nr 5: ära muretse, ole õnnelik ja suudle

Kui oled stressis, või pead toime tulema raskete probleemidega, mis muudavad su elu viletsamast viletsamaks, proovi suudlemist. Tõsiselt. Suudlemine vabastab teadupärast organismis endorfiini- ja oksütotsiini-nimelisi hormoone, mis omakorda parandavad tuju ja muudavad õnnelikumaks. See pole aga kõik: suudlemine suurendab ka dopamiinisisaldust organismis, mis parandab tuju veelgi ja vähendab stressihormooni kortisooli taset.

Lõbus fakt nr 6: haiguste edasikandja või immuunsüsteemi tugevdaja?

Lihtne tõde on see, et suudlemine võib teha mõlemat: kanda haigusi edasi ja tugevdada immuunsüsteemi. Sülg, mida suudlemise ajal vahetatakse, võib edasi anda mõnesid ebameeldivaid haigusi, see on tõsi, aga see võib tugevdada ka immuunsüsteemi vastupanuvõimet teatud viirustele.

Lõbus fakt nr 7: suudlemine on mitmekülgne diagnostika

Suudlemine ei ole mitte ainult naudingu tekitamise vahend, vaid see on ka mitmekülgne diagnostiline test, mida nii mehed kui ka naised kasutavad võimaliku partneri tundmaõppimiseks. Tunnete, maitse, lõhna, puudutuse ja temperatuuri hindamise kaudu hindame suudeldava inimese potentsiaali. Mehed hindavad suudlemise abil östrogeeni taset ja sellest tulenevalt ka viljakust ning naised hindavad meeste tervist ja immuunsüsteemi tugevust. See on ju päris kasulik, eks? Lihtsalt ära selle peale eriti mõtle, kui järgmine kord suudlema juhtud…


Lõbus fakt nr 8: suudlemine pikaajalistes suhetes

On teada-tuntud tõsiasi, et suudlemise sagedus ja intensiivsus vähenevad suhte küpsedes. Üldiselt on nii, et mida pikem suhe, seda vähem suudlemist. See on aga suur viga! Uuringud näitavad, et suudlemine vähendab suhtes tugevalt mõlema partneri stressi, vähendab tülitsemise tõenäosust, parandab teineteise tunnete mõistmist ning ergutab partnereid üldiselt aktiivsemalt tegutsema. Mis peaks selles küll ebameeldivat olema? Suudle rohkem!

Lõbus fakt nr 9: miks me üldse suudleme?

Naudingu pärast või mõnikord ka harjumusest, on kaks väga ettearvatavat vastust, kuid suudlemiseks on tegelikult palju rohkem põhjuseid. Naised suudlevad ka selleks, et suhet edasi arendada ja mehed (alateadlikult) loodavad osa oma testosteroonist partnerile üle kanda, et nende seksihimu suurendada. See on ka üks põhjusi, miks meestele meeldib rohkem seksikam Prantsuse suudlus ja miks naised eelistavad õrnemat, sensuaalsemat suudlemist.

Foto: freestocks.org@freestocks


Elulife

Seotud teemad