7 moodust kuidas öelda EI

 7 moodust kuidas öelda EI

Strict serious young woman showing stop gesture over gray background

1. Ole isekas! Pange ennast ning enda vajadused esikohale. Mitte selle inimese omad, kes midagi küsib. Kui tähtsustate selle inimese vajadused teie omadega võrreldes, siis kannatab teie tootlikkus ja pahameel kasvab.

2. Ole enesekindel ja viisakas. Võite öelda „vabandust, ma ei saa hetkel seda teha, kuid anna teile teada kui mul on aega“

3. Mõista inimeste taktikat Paljud inimesed kasutavad manipuleerimistehnikat, kas siis teadlikult või mitte.

4. Pange piirid paika Inimestel on mõnikord raske öelda ei, sest nad pole võtnud aega oma suhete hindamiseks ja nende rolli mõistmiseks suhetes. Kui tunnete dünaamikat ja oma rolli tõeliselt, ei tunne te muret „ei“ tagajärgede pärast.

5. Vastake küsimusele küsimusega. See on tööolukorras ülimalt efektiivne. Oletame, et teile antakse rohkem tähtajalised ülesandeid, kui suudate teha. Selle asemel, et ei öelda võite küsida hoopis „mul läheb ülesannetega kauem aega. Kuidas soovite, et ma neid tähtsustaksin?“

6. Ole kindel! Kui keegi ei suuda teie „EI“’ga nõustuda, siis teate et see inimene pole tõenäoliselt sõber või ei austa teid. Jääge endas kindlaks ja ärge tundke end sunnitud järele andma ainult seetõttu, et teisel on ebamugav.

7. Lihtsalt ütle seda! Ja kui tunnete, et on vaja, siis lisage juurde lühike selgitus. Mida vähem ütled, seda parem.

Seotud teemad