banner

7 head nippi kaugsuhte hoidmiseks

Kas jõudsid just tagasi puhkusereisilt, millelt tõid kaasa imeilusa suveromansi? Kui midagi rohkemat ei olnud, on asi üsna lihtne, kuid võib-olla pead oma murtud südant natuke ravitsema. Kui aga sina ja su suvise armuloo lembelind otsustasite oma suhtega edasi minna, võib lugu olla veidi keerulisem. Ära muretse, meil on sinu jaoks valmis pandud mõned head nipid, kuidas kaugsuhet elus hoida, edendada ja nautida!

Nipp nr 1: Otsustage, mis on teie eesmärk

Kuigi olete ikka veel üsna ähmis ja segaduses, ja mitte päris kindlad, mis sellest kõigest välja tuleb, on väga oluline üheskoos otsustada, mis on teie ühine eesmärk. Kas plaanite kohtuda edaspidi ainult korra mõne kuu tagant? Kui tahate lõpuks koos elama hakata, kes siis kuhu kolib? Kas üks teist peab ära õppima uue keele või leidma uue töö? Need on asjad, mida peate arvesse võtma ja kaaluma, kui tahate, et suhe pikas plaanis toimiks.

Nipp nr 2: Kehtestage mõned põhireeglid, mida mõlemad järgivad

Tõsiasi, et te ei tunne üksteist veel kuigi hästi ja et teil võivad olla teie suhte asjus väga erinevad ootused, võib olla tõeline põhjus draamaks, kui te ei pane paika mõnda põhireeglit. Kui välistav on teie suhe? Kas teistega kohtamas käimine on okei? Milline täpselt on teie pühendumise ja truuduse aste? Suhte alguses võivad need teemad tunduda ebameeldivad ja ebavajalikud, kuid mida kiiremini te need küsimused lahendatud saate, seda parem.

Nipp nr 3: Üritage teha sarnaseid asju

Kaugsuhtes tunned sa end arvatavasti sageli üksildasena; samal ajal kui su sõbrad käivad oma kaaslastega väljas või veedavad kahekesi vaikset õhtut, oled sina üksi – ja sul pole rohkem oodata kui kõne Skype’is, et oma armsamaga pisut lobiseda. Abiks võib olla see, kui teete sarnaseid asju, siis ei tunne te end nii üksikuna. Lugege samu raamatuid, vaadake sama filmi või kuulake sama muusikat – see tekitab tunde, et olete teineteisele lähemal.

Nipp nr 4: Olge regulaarselt ühenduses

See ei pruugi kõlada üldse nii tähtsana, kuid iga päev tere hommikust ja head ööd ütlemine on pikas plaanis oluline. See tekitab läheduse tunde, kuigi olete teineteisest eemal, ja tagab, et kontakt on olemas. Muidugi ei piisa hommikusest teretamisest ja head ööd soovimisest, nii et üritage rääkida nii sageli kui võimalik. Regulaarne suhtlus on suhte toimimise võti: kui kaotate kontakti, kaotate armastuse.

Nipp nr 5: Ole alati aus

Kaugsuhe võib olla palju raskem kui tavapärane suhe, kui sa aga ei ole enam aus, lähevad asjad veel halvemaks. Tõsi on see, et te ilmselt ei tunne teineteist veel kuigivõrd, vähemalt mitte alguses, nii et te ei tea alati, kas olete ikka ühel lainel. Kui kahtled – küsi. Kui arvad, et tegemist on arusaamatuse või mittemõistmisega, räägi sellest avameelselt. See võib tunduda mõnikord imelik ja ebamugav, kuid kahes erinevas reaalsuses elamine on kindlasti löök, mida sa ei pruugi isegi aduda, enne kui on liiga hilja.

Nipp nr 6: Käige teineteisel võimalikult sageli külas

See on muidugi ilmselge, kuna see on aga kõige tähtsam, siis rõhutame seda sellegi poolest. Käige teineteisel külas nii sageli kui võimalik: see mitte ainult ei lähenda teid üksteisele, vaid on ka võimalus teha asju, mida „normaalsed” paarid teevad: kallistada, suudelda, kätt hoida, seksida, kudrutada… See annab teile energiat ja jõudu, mida vajate, et lahusolek üle elada, nii et võtke koosoldud ajast viimast.

Nipp nr 7: Ära liialda

Jah, korrapärane suhtlus on oluline, aga ära nüüd mõtle, et pead vähemalt 12 tundi arvutis lobisema. Varsti te tüdineksite sellest (vähemalt üks teist) ja kaotaksite huvi, nii et hoidke asjad õiges proportsioonis. Me teame, et armudes tahab inimene veeta iga hetke armastatu seltsis, ja arvatavasti ei olegi selles midagi halba, kuid nagu n-ö normaalseski suhtes, on tähtis veeta aega ka sõprade, pere ja iseendaga. Pikas plaanis aitab see teie suhtele kaasa.

Foto: Caleb Ekeroth

Kommentaarid

kommentaari

Tags Related
You may also like