6 jututeemat, mida esimesel kohtingul vältida

 6 jututeemat, mida esimesel kohtingul vältida

Esimesed kohtingud võivad mõnikord veidi kohmetud olla, kuid kui sa ei soovi seda kogemust veelgi ebameeldivamaks muuta, peaksid mõningaid teemasid kindlasti vältima. Me teame, et mõnikord on jututeemade leidmine raske ja piinlikud vaikused võivad olla üpriski heidutavad – kuid kindlasti pole ükski neist nii hull, kui need järgmised teemad!

Teema nr. 1: Endised poiss- ja tüdruksõbrad

See on küll ilmselge, kuid sa üllatuksid, kui teaksid, kui paljud langevad ikka veel oma eksidest rääkimise lõksu. Isegi kui sinu kaaslane tellib midagi, mida sinu eks alati tellis, kui talle meeldib sama bänd või kui ta meenutab sulle su eksi ükskõik millisel muul moel – lihtsalt ignoreeri seda.

Ühel hetkel peate muidugi oma eelmistest suhetest rääkima – kuid esimene kohting pole selleks kindlasti õige aeg. Lihtsalt naudi koosveedetud aega ning ära võrdle oma kaaslast oma eksiga, sest see võib kõigele vee peale tõmmata.

Teema nr. 2: Abiellumine

Isegi, kui sa oled abiellumisest juba 6-aastasest peale unistanud (enamik naisi on – ja ilmselt ka nii mõnigi mees), katsu esimesel kohtingul nii lõplikest asjadest nagu abielu mitte rääkida. Kui see üle huulte lipsab, võib sinu kaaslane suure kisaga minema joosta – ning kes saaks seda talle pahaks panna.

Keskendu käesoleval hetkel toimuvale – teie kohting võib olla esimene samm teel, mis viib lõpuks abieluni, või lihtsalt üks tore õhtu, mis kaugemale ei viigi. Naudi kohtingut, kuniks see kestab, ning ära mõtle liiga pingsalt sellele, mis järgmiseks tuleb.

Teema nr. 3: Sinu tervisehädad

Kas on selleks valulikud päevad, probleemid eesnäärmega või lihtsalt eriti äge külmetushaigus roheliste eritistega – proovi sellest kõigest esimesel kohtingul mitte rääkida. See jätab sinust vinguva mulje ning lisaks pole see parim teema esimese kohtingu jaoks.

Me teame, et terviseprobleemid eksisteerivad ning neist rääkimises pole midagi halba, kui oled püsisuhtes – kuid mitte esimesel kohtingul. Sa tahad end kõige paremast võimalikult küljest näidata ning kuigi me kõik teame, et naistel on päevad ja meestel eesnäärmed, eelistame elada illusioonis, et meie kaaslased on mingisugused maagilised olevused – vähemalt esimeste kuude jooksul.

Teema nr. 4: Sinu tumedam pool

Kas sul on väga veidraid harjumusi? Kas sa mõnikord vihkad tervet maailma? Kas sa austad salaja sarimõrvareid? Kõike seda võib pidada armsateks veidrusteks – aga mitte esimesel kohtingul. Esimeste tõsisemate vestluste ajal võib oma tumedama poole näitamine jätta sinust judinaid tekitava mulje ning tekitada kaaslases kahtlusi, kas ta sind üldse enam näha soovib.

Kui tumedama poole enese teada jätmine on keeruline, siis kujutle, et sinu kaaslane räägiks veidraid asju iseenda kohta. Ilmselt kaotaksid huvi või vähemalt tunneksid veidi hirmu ning nõuaksid, et kohtingud toimuksid ainult avalikes kohtades. Nii et hoia kõige veidramad faktid enda teada – vähemalt mõnda aega.

Teema nr. 5: Sinu probleemid

Meil kõigil on probleeme ning on väga normaalne neil teemadel rääkida – isegi kui hädaldamine eriti midagi ei aita, tekitab see siiski parema enesetunde. Kuid katsu hädaldada vaid sõpradele, kes teavad sind piisavalt hästi ega arva, et sa ainult seda teedki – sinu kaaslane ei pruugi selles nii kindel olla.

Kui tahad oma probleemidest esimesel kohtingul rääkida, võid jätta endast mulje, nagu oleksid väga vinguv ja pessimistliku ellusuhtumisega, ning see ei ole eriti kena. Katsu kohtingu ajal positiivseks jääda ning unusta oma probleemid mõneks ajaks – see tuleb sulle kasuks.

Teema nr. 6: Ilm

Mõned teemad on veidi liiga isiklikud, kui mõned teemad pole piisavalt isiklikud. Täiesti lubatud on täita piinlikku vaikust mõne kommentaariga ilma kohta või isegi alustada juttu sellest, kui palav / külm / vihmane ilm on – kuid pole mingit vajadust sealt edasi minna.

Kui kõik, millest räägite, on ilm või sarnased tähtsusetud asjad, jääb teile mõlemale mulje, nagu poleks teil millestki rääkida, mis aga ei motiveeri järgmist kohtingut planeerima. Miks mitte proovida leida teemasid, mis teid mõlemaid huvitavad ning mis annavad teile võimaluse üksteist tundma õppida?

Fotot: Charlie Foster@charliefoster

Seotud teemad