Riik võib pangalaenust ilmajäänutele hakata käendust pakkuma

 Riik võib pangalaenust ilmajäänutele hakata käendust pakkuma

Kõikjal väljaspool Harjumaad ja Tartu linna piire on süvenemas mure, kus laenu saamine kodu ehitamiseks on väga keeruline, kuna piirkonna kinnisvaral on madal väärtus ning peredel pole piisavat tagatist. Riik näeb siin lahendusena riikliku käenduse pakkumist abivajajatele.


Vähem kui aasta eest oli Setomaal Laossina külas asuv talu koduks neljalapselisele perele. Nüüd on Naari talu üksnes suvekodu. Perel tuli ümber kolida suuremasse asulasse, kuna pank ei andnud neile renoveerimislaenu. Kohalik Mikitamäe lasteaed-kool on kaotanud neli õpilast, küla noore pere, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Tahtsime seda maja laiendada ja hoolimata sellest, et oli piisavalt sissetulekut, et võtta laenu, siis ikkagi ainsaks takistuseks sai see, et pank ei soovinud just siia kohta seda renoveerimislaenu anda. Pankade silmis ei ole sellel kinnisvaral praktiliselt mittemingisugust väärtust, mis asub siis Tallinna lähiringist ja Tartu piiridest väljas pool, et see on peaaegu kogu Eesti probleem,” rääkis Naari talu peremees, erakonna Eesti 200 liige Igor Taro.

Loe edasi. Err.ee


Foto: Christian Dubovan@cdubo

Elulife

Seotud teemad

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga