banner

10 harjumust, mis võivad suhte hävitada

Kas sina tahaksid teada, kuidas olla kallimaga õnnelikus suhtes? Mida teha ja mida mitte teha, et teie suhe saaks jääda kestma? Millised on need halvad harjumused, mis mõjutavad teie suhet negatiivselt? Toome sinuni kümme harjumust, mis võivad tasapisi sinu suhte hävitada.

1. Sa ei usalda kallimat

Kõige olulisem on usaldada kallimat. Suhe ei toimi, kui soovid partnerit pidevalt kontrollida või tema järele nuhkida. Sa pead usaldama, et kallim armastab sind nii palju, et ta ei soovi sulle kunagi haiget teha. Sa pead võimaldama talle piisavalt hingamisruumi, et ta ei tunneks end suhtes lõksus. Kui sa ei suuda partnerit usaldada, viib see teid lõpuks lahku ja hävitab teie suhte täielikult, sest ilma usalduseta ei ole suhtel tulevikku.

Osale loosis: VÕIDA perepuhkus Meresuu Spa & Hotelis

2. Sa ei ole harjunud kaaslast kuulama

Kuulamine võib osutuda keeruliseks väljakutseks, kuid õnneliku suhte nimel on partneri kuulamine hädavajalik. Kui soovid kaaslast mõista, pead pöörama tähelepanu, kui ta räägib oma tunnetest, räägib sinuga oma unistustest, jutustab sulle oma minevikust või arutab sinuga ühiseid tulevikuplaane. Sinu kallim väärib, et sa kuulaksid teda aktiivselt. Kui sa ei oska või ei suuda kuulata inimest, keda kõige rohkem armastad, paneb see kahtlemata teie suhte proovile.

3. Sa kardad, et te lähete lahku

Mitte keegi, kes on tõeliselt õnnelikus suhtes, ei karda minna partnerist lahku. Tugevas suhtes on partnerid õnnelikud, tunnevad end üksteise kõrval kindlalt, nad armastavad teineteist ja nad usuvad üheskoos oma ühisesse suhtesse. Kui sina aga kardad minna kallimast lahku, on see ohumärgiks, et miski on suhtes valesti. Võib-olla arvad, et sinu kallim oleks kellegi teise kõrval palju õnnelikum. Võib-olla oled liiga armukade ja mõtled pidevalt, et partner petab sind kellegi teisega. Tänu sellistele mõtetele võid hakata kaaslast süüdistama ja talle pidevalt etteheiteid tegema. Selline pidev nääklemine, hirm ja kahtlused viivad sind aga kallimast eemale ja ühel hetkel võid tõepoolest avastada, et ilus suhe on hävinenud.

4. Sa ei räägi avameelselt probleemidest

Osale loosis: VÕIDA perepuhkus Meresuu Spa & Hotelis

Suhtes esineb probleeme ja erimeelsusi, kuid tähtis on nendest partneriga rääkida. Vaikimine ja probleemide eest põgenemine võib küll tunduda esialgu lihtsa lahendusena, aga pikemas perspektiivis avaldab see suhtele negatiivset mõju. Kui hoiad kõike enda sees ega räägi avameelselt oma muredest, ei ole partner teadlik, mis sind vaevab. Selline teadmatus tekitab aga omakorda probleeme ja lisapingeid. Kui soovid olla õnnelikus suhtes, pead partneriga rääkima, sest vaid nii saate üksteist paremini mõista ja leida probleemile parim lahendus.

5. Sa oled partnerist sõltuv

Kui sa sõltud täielikult partnerist ja sa ei suuda absoluutselt üksi ilma temata hakkama saada, siis oled kahjuks liiga kaugele läinud. Kui sõltud liialt partnerist ja oled liiga klammerduv, tunneb kallim sinu õnne eest vastutust, mis tekitab talle liigset survet. Ära oota, et sinu partner teeb su õnnelikuks, sest vaid sina ise saad end õnnelikuks muuta. Mine aeg-ajalt sõpradega välja, avasta mõni uus hobi, loe raamatuid või mine üksinda jalutama. Õpi elu nautima ka üksinda ning anna ka partnerile piisavalt vabadust, hingamisruumi ja aega üksi olemiseks. Tugevas suhtes on partnerid üheskoos õnnelikud, kuid nad suudavad olla õnnelikud ka üksinda.

6. Sa arvad, et maailm keerleb ümber sinu

Kas sulle meeldib, et asjad oleks alati nii, nagu sina seda soovid? Kas arvad, et partner peab oma soovidest loobuma ja sinu tahtmine peab alati peale jääma? Kas tunned, et sinu vajadused on tähtsamad kui partneri vajadused? Sellisel juhul võib öelda, et oled liiga isekas ja mõtled ainult iseendale. Kuigi esialgu võib selline harjumus olla armas ja partner on nõus oma tahtmisest loobuma, siis pikemas perspektiivis tekitab selline enesekesksus varem või hiljem partnerite vahel probleeme. Arvesta partneri vajadustega, sest need on täpselt sama olulised kui sinu vajadused. Seega – kui usud, et maailm keerleb vaid ümber sinu, võid sügavalt pettuda, kui liigne isekus hakkab vaikselt sinu suhet lõhkuma.

7. Sa oled liiga armukade

Pisike armukadedus on pigem armas, sest näitab välja, et hoolid kallimast ega soovi teda kaotada. Liigne armukadedus paneb aga iga suhte proovile ja viib partnerid üksteisest kaugemale. Liigne armukadedus põhjustab soovi omada partneri üle kontrolli, teha tema eest otsuseid ning teda keelata. Samuti toob liigne armukadedus suhtesse rohkem tülisid, mis tekitab rohkem rahulolematust ning viib su kallimast lõplikult eemale. Ära unusta, et tugev suhe põhineb usaldusel ja kui sa usaldad kallimat, ei ole sul põhjust armukadeduseks.

8. Sul on harjumus partnerile valetada

Osale loosis: VÕIDA perepuhkus Meresuu Spa & Hotelis

Valetamine on kohutav harjumus, mis mõjutab suhet negatiivselt, toob teie vahele rohkem tülisid, paneb vastastikuse usalduse proovile ja kõige lõpuks hävitab suhte täielikult. Kui soovid olla kallimaga tugevas ja õnnelikus suhtes, pead õppima rääkima partnerile tõtt. Pea alati meeles, et valel on väga lühikesed valed. Seega on suur võimalus, et jääd lihtsalt oma valedega vahele, teed kallimale haiget ja jääd temast lõplikult ilma. Vaata lähemalt, kas ta valetab sulle.

9. Sa ei oska partnerit hinnata

Suhetes on oluline näidata kallimale oma tänulikkust ja hinnata tema tegusid. Kui sa ei suuda partnerit hinnata, võib juhtuda, et võtad partneri tegusid iseenesestmõistetavana. Kui aastate jooksul on kaaslane valmistanud sulle õhtusöögi, siis ühel hetkel sa ei näe enam, et partner on sinu jaoks teinud midagi erilist, vaid sa mõtled, et nii see peabki olema. See oleks justkui iseenesestmõistetav, et partner peab sulle alati üksinda süüa valmistama, sest see on kogu aeg nii ju olnud. Kuid selline käitumine tekitab sageli partnerite vahel probleeme ja muudab suhte hapramaks. Õnneliku suhte nimel peavad partnerid pidevalt oma armastust tõestama ja näitama, kui palju nad üksteist hindavad.

10. Sa ei vabanda kunagi

Suhtes peab valitsema vastastikune austus. Austust on võimalik väljendada erineval moel, kuid üks oluline aspekt seejuures on oskus partneri ees vabandada, kui oled käitunud valesti. Kui oled teinud kallimale haiget, pead suutma tema ees vabandada ja näitama, et sa tõepoolest kahetsed seda sügavalt. Vabandamine näitab partnerile, et oled piisavalt täiskasvanulik ja tunnistad oma eksimust. Kui sinu jaoks osutub siiras vabandamine liiga keeruliseks, võib see aga hävitada sinu suhte.

Lõppsõna

Mõned inimesed ei ole suhtes õnnelikud, kuid nad siiski püsivad selles katkises suhtes aastaid või isegi aastakümneid. Ära sina ole üks nendest – kui sa tunned, et sa pole partneriga õnnelik, siis räägi temaga ja proovige suhet parandada. Elu on liiga lühike, et püsida õnnetus suhtes. Selle asemel tuleb elu iga päev nautida ja olla koos kõige kallima inimesega tõeliselt õnnelik.

Kommentaarid

kommentaari

Seotud märksõnad
Sulle võivad ka meeldida need ...